تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

اقدامات اثر گذار برای پیشرفت در شغل خود

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رتبه ای ثبت نشده)
اقدامات اثر گذار برای پیشرفت در شغل خود

در این مطلب قصد داریم در مورد اقدامات اثر گذار برای پیشرفت در شغل خود توضیحاتی و نکاتی را برای شما ارائه کنیم. برای اینکه بتوانید در کار خود پیشرفت کنید باید به یکسری نکات ضوروی دقت داشته باشید که ما در پایین مقداری از این نکات را برای شما آماده کرده ایم که می توانید مطالعه کنید. و در کار خود پیشرفت کنید. همراه ما باشید.

اقدامات اثر گذار برای پیشرفت در شغل خود

۱. بدانید دقیقاً چه کاری را می خواهیم انجام دهید

تصور کنید شما یک دوست را بهصورت اتفاقی در آسانسور می بینید که می‌تواند موقعیت شغلی مطلوبی را در اختیارتان شما قرار دهد، اما شما تنها  حدود ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه زمان دارید تا نظر آن را جلب کنید. در این زمان محدود چه فکری از خودتان و اهداف شغلیتان برای وی می سازید؟ پاسخ این سوال، دقیقا همان کاری است که شما می بایست بتوانید با آن آینده خود را عوض کنید: موجز، کوتاه،  اثر گذار و با ارزش.

۲.  نقاط مثبت و کلیدی خود را بیشتر بشناسید

شما در اجرای چه کاری فوق العاده عمل می کنید؟ لیستی از آن ها درست کنید. زمانی که از اشخاص موفق این سوال را بپرسید، بسیار واضح و آسان ، با گفتن چند کلمه می‌توانند نقاط قوت خود را به شما بگویند.

بیشتر بخوانید: نحوه پیدا کردن کار برای دانشجویان

 ۳. نقطه ضعف های خود را بیشتر بشناسید

طبیعی است هر شخصی در اجرای یک سری از کارها قابلیت های لازم را  نداشته باشد. نگران نقطه ضعف خود نباشید، اما در صورتی که چنان چه هنوز با نقاط ضعف خود آشنایی ندارید، می بایست اندکی نگران باشید. خوشبختانه شما می‌توانید با تکنیک های مهارتی، مدیریتی و منابع انسانی می توانید این نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت کنید، در صورتی که ابتدا آنها را شناسایی نمایید.

 ۴.بیاموزید چطوری تفویض اختیار نمایید

هیچ شخصی در دنیا قادر نیست خودش تمامی امور را به تنهایی انجام دهد. این مساله، زمانی در مسیر پیشرفت شغلی قرار می‌گیرید زیادتر ظاهر می‌شود. شما می بایست آگاه باشید که کدام کارها را لازم است خودتان اجرا کنید و کدام یک را می بایست دیگران بسپارید و انجام دهد. همکاران، کارمندان، شرکای تجاری و غیره تمامی افرادی می باشند که شما می‌توانید به آنها تفویض اختیار نمایید.

 ۵. خطوط قرمز هدف های شغلی خود را تصور کنید

زندگی احتمال دارد فرصت‌های بسیاری پیش روی هر انسانی بگذارد. احتمال دارد در برهه‌ای از زمان، توصیه های کاری گوناگونی به شما داده شود، آیا شما می بایست به تمامی آنها پاسخ مثبت دهید؟ به شکل دیگر، شما می بایست توانایی “نه” گفتن به بعضی پیشنهادات و فرصت‌ها را داشته باشید. برای اینکه راحت بتوانید “نه” بگویید می بایست از خطوط قرمز شغلی خود آگاه باشید.

 ۶.  با افتخار کاری را انجام دهید که بتوانید در موردش حرف بزنید

اصلی ترین برای پیدا کردن شغل و کار کردن، کسب درآمد است. افراد بسیاری فقط و فقط برای کسب درآمد و جبر روزگار کاری را انجام می دهند که هیچ علاقه ای به آن ندارند. در صورتی که شما از این گونه افراد هستید و از طرف دیگر در پی پیشرفت شغلی هستید، ریسک کنید و کاری را انتخاب نمایید و انجام دهید که زمانی در باره آن حرف می زنید چشم‌هایتان برق بزند، صدایتان تغییر کند و هیجان ناشی از آن، آدرنالین خونتان را بیشتر کند. این انتخاب، به نقاط قوت و ضعف شما خیلی مرتبط است.

 ۷. از اشتباهات که قبلاً انجام داده اید درس بگیرید

تکامی افراد، حتی کارآفرینان موفق در مسیر شغلی خود اشتباهاتی انجام داده‌اند. احتمالاً این جمله به نظر بسیار آسان باشد: “از اشتباهات گذشته درس بگیرید” اما باور کنید عمل به آن بسیار آسان نیست. احتمال دارد شما هم اشخاصی را ببینید که از اشتباهات چیزی یاد نمی‌گیرند. البته این لزوماً به معنی تکرار آن اشتباه نیست، بلکه مقصود از این جمله ایجاد خرد و دانش تجزیه و تحلیل شرایط، تصمیمات و تحلیل روابط علت و معلولی می باشد که به نتیجه منجر می شود. با یادگیری از اشتباهات، شما می توانید خطرات را به فرصت تبدیل نمایید.

مطلب مرتبط:

نحوه راه اندازی یک کسب و کار موفق

   

برچسب ها : اقدامات پیشرفت

اقدامات اثر گذار برای پیشرفت در شغل خود

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه