تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

شغل مناسب خود را پیدا کنید

شغل مناسب خود را پیدا کنید

در این پست برای شما دوستان عزیز می خواهیم در مورد شغل مناسب خود را پیدا کنید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. اگر به دنبال یک شغل مناسب برای خود هستید باید نکاتی همچون اینکه شغل رویای شما دارای چه ویژگی‌هایی است؟ ، رضایت‎‌مندی را تعریف کنید، جزئیات را فراموش نکنید. و… بپردازید. در ادامه با ما همراه باشید

شغل مناسب خود را پیدا کنید

شغلی را انتخاب نمایید که به آن علاقه دارید تا هیچوقت مجبور نباشید در زندگی‎تان کار کنید. این جمله، رویای شغلی تمامی افراد است. با استفاده از نکته های مطرح شده در اینجا، می توانید شغل رویایی خود را به سادگی انتخاب کنید.

در دنیایی حال حاضر ، پیدا کردن شغل رویایی همواره آسان نیست. عامل زیادی هستند که پیدا کردن شغل رویایی را مشکل درست می کند. محدودیت‎‌ها و مسئولیت‎‌هایی از قبیل تعهدات مالی، محل زندگی، خانوادگی، تحصیلات، تجربه کاری گذشته و تنظیم مهارت‎‌ها می‎‌توانند بر پیدا کردن شغل رویایی اثر گذار باشد. با بهره گیری از نکته های مطرح شده در این نوشته میان شغل رویایی و توانایی‎‌هایتان تعادل برقرار نمایید تا شغل رویایی خود را پیدا کنید.

شغل رویای شما دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

نخستین قدم برای اینکه اطلاع داشته باشید از اینکه چه می‎‌خواهید، ایجاد لیست مورد های می باشد که قصد دارید در شغل رویایی خود داشته باشید. 2 راه برای اجرای اینکار وجود دارد. اول اینکه یک لیست از مورد های که به آنها علاقه دارید و موردهایی که دوست ندارید، ایجاد کنید. دوم این که رویاها و احساسات خود را دنبال کنید تا کاری را که دوست دارید پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه استخدام شدن به عنوان یک کار آموز برنامه نویس

نکته : برای ایجاد لیست دوست‎‌ نداشته‎‌ها و داشته‎‌ها ، در مواردی که در شغل گذشته خود دوست داشتید یا دوست نداشتید، فکر کنید. رویاها یا علت های شادی خود را بررسی نمایید. کار گروهی؟ به چالش بردن در کار؟ علت خوشحالی شما چه بوده است؟ این موردها می‎‌تواند به شما کمک کند تا عنصرهای مهم شغل رویایی خود را تعریف نمایید.

رضایت‎‌مندی شغلی

تعریف رضایت‎‌مندی خیلی مهم است، چرا که بر سایر موارد اثرگذار است و تعادل شما را در فراز و نشیب‎‌های شغلی حفظ نماید. این هفته، نیم ساعت زمان بگذارید و به ۴ پرسش پایین جواب دهید. پاسخ های بدست آمده را به لیست خصوصیات شغل رویایی خود بیافزاید.

تعیین کنید که موفقیت از دید شما چه معنی دارد؟ علاقه‎‏مندی‎‌ها و موردهایی که شما را سرگرم خواهد کرد را شناسایی نمایید. یک روز ایده‎‌آل کاری را تعریف نمایید. دوست دارید به چه کار های مشغول شوید؟ 3 مورد از بیشترین ارزش‎‌های حرفه‎‏ای خود را یادداشت کنید. جزئیات را به یاد داشته باشید.

لذت: وظیفه هایی که از اجرای آنها در کنار وظیفه های اصلی خود لذت می‎‌برید.

آموزش: هر دوره تخصصی که در گذشته از شرکت در آن لذت برده‎‌اید، می‎‌تواند سرنخی برای وجود علاقه‎‏مندی‎‏های احتمالی و البته وظیفه های که واجد شرایط انجام آن‎ها هستید، باشد.

مهارت‎‌ها و استعدادها و : موردهایی که به شکل طبیعی در آن‎ها خوب هستند و هم چنین تخصص که در طول زمان بدست آورده‎‌اید.

نوع شخصیت:  نوع شخصیت، رابطه مستقیمی با شغل رویایی شما دارد. خودتان را بشناسید. چه محیط کاری برای شما بهتر است؟ درونگرا هستتید یا برون گرا؟

تجربه: از کدام تجربه‎‌های کاری خود در گذشته لذت می برید و می خواهید در آینده به انجام آ‎‌نها ادامه دهید؟

محیط: تمایل دارید فرهنگ محل کار شما چطوری باشد؟ محل و ارزش‏‎های سازمانی را در نظر داشته باشید.

حقوق: عوا مل نهایی و  مهم حقوق و مزایا است. میزان حقوق و مزیت هایی که در شغل رویایی خود احتیاج پیدا می کنید مشخص است. ولی به یاد داشته باشید که بعضی وقتها احتمال دارد مجبور باشید برای رسیدن به شغل رویایی خود، اندکی کوتاه بیایید.

مطلب مرتبط: با کار پاره وقت بیشتر آشنا شوید

   

برچسب ها : مناسب

شغل مناسب خود را پیدا کنید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه