تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

چند راه برای بیشتر کردن اعتماد به نفس در مصاحبه

چند راه برای بیشتر کردن اعتماد به نفس در مصاحبه کاری

در این مطلب میخواهیم چند راه برای بیشتر کردن اعتماد به نفس در مصاحبه کاری را برای شما ارائه کنیم. اگه قصد داریم در یک جای خوب و مد نظرتان استخدام شوید باید یک نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید آن هم اعتماد به نفس است که در پایین راه های بالابردن اعتماد به نفس را برای شما خواهیم گفت . همراه ما باشید.

چند راه برای بیشتر کردن اعتماد به نفس در مصاحبه کاری

استفاده از تکنیک تنفس عمیق برای بالا بردن اعتماد به نفس

برای داشتن اعتماد به نفس می بایست اول آرامش داشته باشید. برای داشتن آرامش می‌توانید روی تنفس خود تمرکز داشته باشید و از قانون 3، 4، 7 بهره مند شوید . برای اینکار 3 ثانیه نفس بگیرید، 4 ثانیه نفس خود را حبس نمایید و در 7 ثانیه نفس خود را خارج کنید. چنان چه یک‌ بار کافی نبود، چند بار از این تکنیک استفاده نمایید.با اینکار ضمن گرفتن اکسیژن زیادتر، آرام می‌شوید.

دوست شدن با مصاحبه کننده

ایجاد ارتباط درست و خوب با مصاحبه کننده خیلی اهمیت دارد و هر فردی را تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت. تلاش کنید مصاحبه کننده از صحبت کردن با شما حس خوبی داشته باشد و از صحبت کردن با شما لذت ببرد.

مثبت کردن گفتگوی درونی خود

پیش از مصاحبه کردن به خود دلگرمی بدهید. با مثبت کردن گفتگوی درونی خود و تمرکز بر نقطه های قوت خود می‌توانید به آرامش زیادتری دست پیدا کنید.

به زمان الان تمرکز داشته باشید

عجله موجب بی‌دقتی و بیشتر کردن استرس شما خواهد شد. در هر لحظه تنها به همان لحظه و اولویت موجود فکر کنید و در اجرای کارها آرامش خود را حفظ نموده و عجله ای نداشته باشید.

موفقیت خود را مجسم سازید

پیش از وارد شدن به جلسه مصاحبه، موفقیت خود را مجسم نمایید. فکر کنید که به سئوال های مناسبی جواب داده اید و به نتیجه خیلی خوبی دست پیدا کرده اید و با خوشحالی از اتاق خارج شدید. این فکر به شما قوت قلب خواهد داد و موجب بیشتر شدن اعتماد به نفس شما خواهد شد.

موقع وارد شدن به جلسه مصاحبه امادگی داشته باشید

آمادگی قبل از مصاحبه از اهمیت بالایی برخوردار است. با جست‌و‌جویی سریع در اینترنت می‌توانید فهرست پرسش هایی که ممکن است از شما سیوال شود را پیدا کنید. هم چنین درباره سازمان مورد نظر و زمینه کاری و شغلی که برای آن مصاحبه می‌شوید خوب تحقیق نمایید. تلاش کنید این را بدانید که چه خصوصیاتی برای موفقیت در شغل مورد نظر مهم است و شرکت چه  انتظارات دارد. تلاش کنید از توانایی‌ها و سابقه‌ی کاریتان نمونه‌های موفقی برای عرضه در هر مورد یادداشت کنید. می‌توانید قبل از مصاحبه با یکی از نزدیکان خود یا دوستان ، روند مصاحبه را تمرین نموده و در صورت احتیاج جواب های خود را اصلاح نمایید. آمادگی زیادتر به کم کردن استرس کمک زیادی خواهد کرد.

شناسایی کردن نگرانی‌های خود

در مواردی که شما نگران هستید به خوبی فکر کنید. لیستی از همه ی نگرانی‌های خود تهیه و درباره هر کدام خوب فکر کنید. چنان چه ریشه در واقعیت داشته باشند به روش‌های عملی حل نگرانی‌های خود فکر کنید. و چنان چه شواهد عینی در تایید نگرانی به خصوصی ندارید، تلاش کنید بهترین حالتی که احتمال دارد پیش بیاید را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که چنین شرایطی را چطوری کنترل می کنید. این تمرین ذهن شما را آرام خواهد کرد و اطمینان پیدا می‌کنید که برای رو به رو شدن با هر شرایطی آماده هستید.

   

برچسب ها : بیشتر اعتماد مصاحبه

چند راه برای بیشتر کردن اعتماد به نفس در مصاحبه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه