تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

با کار پاره وقت بیشتر آشنا شوید

در این پست قصد داریم شما را با کار پاره وقت بیشتر آشنا کنیم. همان طور که می دانید این کار بدرد افرادی می خورد که در زندگی مشغله زیادی دارند و می خواهند به شکلی کاره پاره وقتی داشته باشند به این علت روی به کار پاره وقت می آورند . که این خود مزایا و معایبی دارد که در پایین آن ها را برای شما خواهیم گفت همراه ما باشید.

با کار پاره وقت بیشتر آشنا شوید

 کار پاره وقت چه مزیایی دارد؟این انتخاب یکی از مناسب ترین  راه‌های کسب تجربه برای دانشجویان ، جوانان،‌ و افرادی است که بدون تجربه قبلی می خواهند به بازار کار را وارد شوند. بعضی ها هم با این تجربه می‌تواند راه ورودی برای داشتن کاری تمام وقت در موقعیت مطلوب شخص باشد. البته این مورد به عوامل زیادی بستگی دارد و در همهی موردها امکان پذیر نیست.کسب درآمد زیادتر هم از مزیت های کار پاره‌ وقت ( نیمه‌ وقت ) برای افرادی است که علاوه بر کار تمام وقت خود،‌ به کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) به عنوان شغل دوم روی خواهند آورد.به طور معمول کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) فشار کمتر و استرس کار تمام وقت دارد و به فرد این امکان را خواهد داد تا اننخاب های کاری کم استرس‌تر را تجربه کند. البته منظور ما این نیست که کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) لزوما آسان تر یا کم مسئولیت‌تر می باشد، بلکه انعطاف زیادتر کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) می تواند به استرس کمتر منجر گردد.کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) هم چنین زمان زیادتری برای پرداختن به خانواده در اختیار افراد خواهد گذاشت، امکانی که در کارهای تمام‌وقت پرمشغله کمتر وجود دارد. با در نظر داشتن به ساعات کاری مهدکودک‌‌ها، و مدارس کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) می‌تواند به پاک کردن هزینه‌های اضافی نگه‌داری فرزندان هم کمک کند.

بیشتر بخوانید:

نحوه پیدا کردن کار برای دانشجویان

 کار پاره وقت چه معایبی دارد؟امنیت شغلی در کار پاره وقت (نیمه وقت) به شکل معمول به حد کار تمام وقت نمی باشد . تفکر اشتباه عمومی بر این می باشد که افرادی که کار پاره وقت (نیمه وقت) را انتخاب می نمایند،‌ جدیت اشخاصی را که به کار تمام وقت مشغول هستند را ندارند. هر چند این باور اشتباه است، اما در عین حال باوری رایج است. هم چین در صورت احتیاج به تعدیل نیرو،‌ سازمان‌ها به طور معمول کم بودن نیرو را از کارمندان پاره‌ وقت (نیمه وقت) آغاز می‌کنند. اگر چه قانون کار و تامین اجتماعی در مورد کار پاره وقت (نیمه وقت) هم صادق است اما اجرای این قوانین به وسیله همه رعایت نمی شود. به علاوه اشخاصی که کار پاره وقت (نیمه وقت) را انتخاب می نمایند به طور معمول شامل مزیت های فوق‌العاده‌ای که سازمان‌ها علاوه بر مزیت های قانونی ارائه می‌کنند،‌ هم نمی‌شوند.ارتقا و ترفیع شغلی کمتر شامل کار پاره وقت (نیمه وقت) می‌شود و به طور معمول چنین شغل هایی آینده کاری کم بارتری نسبت به شغل های تمام وقت دارند. کار پاره وقت (نیمه وقت) به شکل معمول در زمان کوتاه مدت انتخاب مناسبی است اا برای برنامه‌ریزی دراز مدت با در نظر داشتن به همه ی موردهای فوق، ثبات کار تمام وقت را ندارد و افرادی که جاه‌طلبی زیادی دارند نمی‌توانند به تنهایی با این انتخاب به درجات عالی دست پیدا کنند. هرچند به عنوان آغاز و کسب تجربه و ورود به شغل های آینده‌دار،‌ این انتخاب ابزار موثری می باشد اما احتیاج به برنامه‌ریزی همه‌ جانبه و منسجم و تلاش مضاعف و دوراندیشی زیاد دارد.

مطلب مرتبط:

چارت سازمانی چه تاثیری در جستجوی کار و پیشرفت شغلی دارد؟

   

برچسب ها : بیشتر

با کار پاره وقت بیشتر آشنا شوید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه