تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

چارت سازمانی چه تاثیری در جستجوی کار و پیشرفت شغلی دارد؟

در این مطلب قصد داریم در مورد اینکه چارت سازمانی چه تاثیری در جستجوی کار و پیشرفت شغلی دارد؟ توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه کنیم. ما می خواهیم در اینجا به موضوعاتی همچون چارت سازمانی چیست؟، اشکال در طراحی چارت سازمانی چه معنایی دارند؟ ، استفاده از چارت سازمانی برای جستجوی کار و… بپردازیم . همراه ما باشید.

چارت سازمانی چه تاثیری در جستجوی کار و پیشرفت شغلی دارد؟

از چارت سازمانی می‌توانید اطلاعات مناسبی درباره سازمان بدست ‌آورید. البته این به گونه ای است که چارت سازمانی سازمان شما بروز باشد و در ارائه اطلاعات در چارت سازمانی منطبق با واقعیات سازمان باشد.

چارت سازمانی چیست؟

چارت سازمانی از ابتدای 120 رواج پیدا کرد. چارت سازمانی نموداری می باشد که ساختار سازمان و ارتباط بخش و شغل ها و رتبه‌های سازمانی را نشان می‌‌دهد. ساختار کار منابع انسانی در چارت سازمانی تعیین می گردد. چارت سازمانی می‌تواند به شکل سلسله ماتریسی ، مراتبی، و یا افقی تعریف شود. ابداع چارت سازمانی را در پی مک کالوم، مهندس اسکاتلندی-آمریکایی نسبت می‌دهند که نخستین چارت سازمانی را در آمریکا در سال ۱۸۵۴ برنامه ریزی کرد. طراحی این چارت به وسیله جرج هالت هنشاو اجرا شد. که در حال حاضر ابزارهای بسیاری برای طراحی و حفظ چارت سازمانی هستند که بعضی خودکار می باشند و مستقیما به نرم‌افزار منابع انسانی وصل شده و به شکل اتوماتیک بروزرسانی خواهند شد. ابتدایی‌ترین شکل نشان دادن چارت سازمانی به شکل پاورپوینت است که یا از نرم‌افزار اتوماتیک قابل استخراج می باشد و یا می بایست به شکل دستی آماده شود.

شکل ها در طراحی چارت سازمانی چه معنایی دارند؟

در طراحی چارت سازمانی، شکل‌های بسیاری مثل مستطیل، مربع،‌ مثلث و دایره برای نشان دادن نقش‌های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. از رنگ هم بعضی وقتها برای نشان دادن تفاوت در مسئولیت و اختیار استفاده خواهد شد. در چارت سازمانی از شکل نقطه چین برای نمایش روابط غیر‌مستقیم و یا مشاغلی که هنوز متصدی ندارند یا واحدهای تازه تاسیس مورد استفاده قرا می گیرد. مکان قراردادن شکل‌ها و بزرگی آنها، گاهی برای نشان دادن رتبه‌های سازمانی بکار گرفته می شود. برای مثال احتمال دارد منشی مدیرعامل همواره اولین اسم سمت راست یا چپ، زیر نام رئیس بخش نوشته شود. 

استفاده از چارت سازمانی برای جستجوی کار

 در فرآیند پیدا کردن کار،‌ می‌توان با بازرسی چارت سازمانی شرکتی که برای آن رزومه ارسال می کنید، برداشتی کلی از تعداد و بزرگی واحدها و تعداد مدیران سازمان بدست آورید و دریابید که رئیس بالقوه شما و مدیر شما چه افرادی می باشند، در چه واحدی اشتغال بکار دارند و با چه واحدهایی و با چه افرادی کار می کنید. با استفاده از چارت سازمانی از تعداد همکاران آینده خود با خبر خواهید شد و در می‌یابید که واحدی که قرار است در آن اشتغال داشته باشید، چگونه با دیگر واحد‎‌ها تعامل پیدا کند. هم چنین در مورد اینکه مسیر رشد شغلی در سازمان چگونه است، دید کاملی بدست می‌آورید. بعضی سازمان‌ها چارت سازمانی خود را در سایت‌شان قرار می‌دهند. بعضی دیگر سازمان‌های بزرگ تنها به معرفی مدیران عالی خود بسنده خواهند کرد اما در مورد  واحدهای گوناگون کاری هم توضیح جداگانه‌ای عرضه می‌کنند. در بازرسی چارت سازمانی، توجه کنید که چارت مذکور بروز باشد.

مطلب مرتبط:

نحوه استخدام شدن به عنوان یک کار آموز برنامه نویس

علت اینکه تا الان بیکار هستید چیست؟

   

برچسب ها : سازمانی تاثیری جستجوی پیشرفت

چارت سازمانی چه تاثیری در جستجوی کار و پیشرفت شغلی دارد؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه