تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

استخدام متخصص و کارجویان شایسته کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به ذهن کارفرمایان خطور می‌کند. با وجود عدم توازن بین بازار کار و تعداد مشاغل، افراد متخصص همواره جایگاه خود را پیدا می‌کنند. بنابراین اگر قصد دارید در تیم کسب و کار و شرکت خود از این افراد استفاده کنید باید نحوه نگارش صحیح آگهی استخدام متخصص و کارجویان خبره را فرا بگیرید. در این مقاله کاریاب دات نت تکنیک‌های نگارش آگهی استخدام متخصص را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه یک آگهی استخدام متخصص پَسَند بنویسیم؟

 کارجویان برای پیدا کردن شغل جدید همواره یک مقدار حقوق و مزایای معینی در ذهن خود تصور می‌کنند و آن را برای انتخاب آگهی استخدامی شغل مورد نظر خود ملاک عمل قرار می‌دهند. بنابراین درج جزئیات حقوق و مزایا شغل در هنگام ثبت آگهی استخدام یک فاکتور مهم برای جذب کارجوی متخصص به شمار می‌رود.

آگهی استخدام متخصص

با این حال ملاک حقوق و دستمزد برای بسیاری از افراد پایان کار نیست؛ به طور متوسط یک کارجو (یا هر فرد شاغل) بیشترین زمان روزانه خود را صرف کار میکند. در این بین افرادی هستند که سعی می‌کنند شغلی را انتخاب نمایند که علاوه بر تامین حداقل حقوق منجر به شادی و یادگیری روز افزون شود. شرکت شما برای جذب و استخدام متخصص و کارجو خبره چه پاداش و مزایایی می‌تواند در نظر بگیرد؟ در ادامه چند تکنیک برای نگارش و ثبت آگهی استخدام موثر در جهت استخدام متخصص و کارجو حاذق را بیان می‌کنیم.

مزایای ارزشمند در ثبت آگهی استخدام

پس از فاکتور حداقل حقوق و دستمزد، توجه اکثر کارجویان متخصص روی مزایایی است که از پیدا کردن شغل نصیبشان می‌شود. مانند:

در صورت مراجعه به پزشک هزینه کمتری را پرداخت کنند (بیمه تکمیلی و خدمات درمانی)پس‌انداز کردن برای بازنشستگی (پیدا کردن شغل دائمی با امکان بازنشستگی)امکان دریافت مرخصی در زمان فوریت

 محدوده اختیارات بیمه خدمات درمانی مشخص است با این حال شرکت شما باید با برنامه‌ریزی و ایجاد سیاست‌های جدید گام موثری در جهت جذب و استخدام متخصص و کارجویان خبره بردارد. با ارائه مزایای ثانویه میتوانید شرکت خود را از سایر کارفرمایان مجزا کنید. با وجود اینکه سیاست‌های کلان کسب و کار در هر شرکتی دارای محدودیت‌هایی است برخی از نمونه‌های ارزشمند برای جذب و استخدام متخصص به شرح ذیل می‌باشد:

گزینه‌های سهام: اختصاص بخشی از سود به متخصصین شرکت یک روش عالی برای ایجاد انگیزه در کارجویان خبره و همچنین گسترش و رشد بیشتر کسب و کار است.

بازپرداخت دوره‌های آموزشی: کارمندان را به یادگیری مهارت‌های جدید در حیطه شغلی و کسب و کار خود تشویق کنید. در این بین میتوانید بخشی از هزینه‌های آموزش را بر عهده بگیرید. این یک تکنیک برد- برد برای شرکت شما محسوب می‌شود. ضمن اینکه نیروهای متخصص مهارت‌های جدیدی را فرا می‌گیرند، زمینه برای گسترش کسب و کار شما نیز با کمترین سرمایه‌گذاری مهیا می‌شود.

مزایای سلامت: کارکنان سالم بازدهی بیشتری برای شرکت به ارمغان می‌آورند ضمن اینکه سلامت جسمی بر سلامت روحی تاثیر‌گذار بوده و به ایجاد محیطی پویا در شرکت کمک می‌کند. میتوانید برای مزایای سلامت، کارت‌های تخفیف عضویت در باشگاه یا استخر را در نظر بگیرید.

آگهی استخدام متخصص

مزایای ایاب و ذهاب: اگر کارکنان شرکت هزینه زیادی برای رفت و آمد پرداخت می‌کنند؛ پرداخت هزینه های حمل و نقل مترو و اتوبوس یا هزینه های پارکینگ را به عنوان مزایای ایاب و ذهاب در دستور کار خود قرار دهید.

فرصت انجام خدمات اجتماعی: از تلاش کارکنان خود برای انجام خدمات اجتماعی پشتیبانی کنید. در سال چند روزی را برای انجام خدمات اجتماعی داوطلبانه به کارکنان خود مرخصی بدهید.

شرکت شما برای ارائه مزایای ثانویه شغلی باید منابع و بودجه کافی در اختیار داشته باشد. با انجام یک سری تغییرات کوچک قادر خواهید بود توجه کارجویان را در هنگام استخدام متخصص جلب نمایید.

محل کار راحت با امکانات مناسب

کارمندان بخش زیادی از زندگی خود را در محل کار صرف می‌کنند بنابراین باید در محیط کار احساس راحتی کنند تا وظایف و مسئولیت‌های خود را بهتر انجام دهند. در بسیاری از شرکت‌ها به ویژه کسب و کارهای کوچک در نظر گرفتن هزینه‌های زیاد برای راحتی کارکنان مقرون به صرفه نیست. با این حال حداقل امکاناتی که برای کارکنان باید در نظر بگیرید به شرح ذیل است:

فضایی با نور کافی و تهویه مطبوعآشپزخانه یا بوفه برای صرف ناهار و تنقلاتدسترسی به اینترنتدفتر کار راحت (شامل میز کار، تلفن، کامپیوتر و نرم افزارهای مورد نیاز هر رسته شغلی)آگهی استخدام متخصصبرنامه کاری انعطاف‌پذیر

با وجود اینکه داشتن یک محیط کاری با امکانات مناسب اشتیاق کارجویان را در حین استخدام متخصص بر می‌انگیزد، وجود برنامه کاری انعطاف‌پذیر بیانگر اعتماد شرکت به کارکنان خود است. راه‌های مختلفی برای ایجاد یک برنامه کاری منعطف وجود دارد. یکی از این روش‌ها امکان دورکاری است.

آگهی استخدام متخصص

اگر دورکاری مداوم برای شما مقدور نیست میتوانید اجازه دورکاری را به یک بار در هفته یا ماه محدود کنید. یکی از معقول‌ترین روش‌ها این است که به پرسنل خود بگویید زمانی که نیاز دارند (در صورت فوریت) میتوانند در منزل وظایف خود را انجام دهند.

فرصت‌ پیشرفت شغلی

تمامی افراد متخصص و حرفه‌ای در شغل خود جاه طلب هستند. البته در این بین افرادی نیز وجود دارند که میخواهند در آینده پول و منفعت مالی بیشتری کسب کنند که میتواند راهی برای کسب تجارب و مهارت‌های جدید باشد.

افراد حرفه‌ای در هر شغل و مقامی اگر احساس کنند که در شغل خود امکان پیشرفت ندارند به دنبال پاسخی برای سوال «چگونه استعفا دهم؟» خواهند گشت. اگر نمی‌خواهید نیروی زبده و خبره خود را از دست بدهید و با استعفا نامه و عواقب بعدی آن رو برو شوید؛ بهترین راهکار ایجاد فرصت‌هایی برابر برای پیشرفت شغلی است.

آگهی استخدام متخصص

دوره‌های مهارتی و آموزش‌های جدیدی را برنامه‌ریزی کنید که برای رشد کسب و کارتان به آن‌ها نیاز دارید و اجازه دهید تا افراد متخصص شرکت، این دوره‌ها را بگذرانند. ضمن اینکه با پرداخت بخشی از هزینه این دوره‌ها میتوانید در آن‌ها انگیزه ایجاد کنید. در نهایت شما افراد متخصصی را در اختیار خواهید داشت که قادر هستند نقش‌های بیشتری را در شرکت شما ایفا کنند. این روش برای پیاده‌سازی در تمامی شرکت‌ها به ویژه کسب و کارهای کوچک بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. میتوانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در راستای نحوه استخدام متخصص مقاله قبلی سایت کاریابی کاریاب دات نت با عنوان چگونه افراد متخصص را جذب کنیم؟ استخدام مهندس متخصص یا نیروی فنی عمومی! را مطالعه نمایید.

این رویکرد به نفع شرکت شما است زیرا گردش مالی کارکنان کاهش خواهد یافت و پرسنل کمتری برای نقش‌های جدید استخدام خواهید کرد؛ در واقع افراد متخصصی با مهارت‌های گسترده در اختیار خواهید داشت.

تدوین فرهنگ اشتغال

یکی از بهترین راه‌های حفظ کارکنان و تشویق کارجویان در استخدام متخصص ایجاد یک محیط کاری صمیمی و دوستانه است. زمانی که افراد اوقات سختی را در محیط شغلی تجربه می‌کنند در نهایت تصمیم به ترک کار و استعفا از کار می‌گیرند. اگر تا کنون به این موضوع نپرداخته‌اید اکنون زمان مناسبی است که با یک فرهنگ سازی سازمانی مثبت، ارزش‌های سازمانی خود را تدوین و تبلیغ کرده و از آن برای جذب و استخدام متخصص و کارجویان خبره بهره ببرید. تدوین یک فرهنگ شغلی بهینه فراتر از ارزش‌های عمومی است. تلاش کنید تا یک محیط کاری حمایتی داشته باشید، فضایی که پرسنل با صمیمیت در کنار یکدیگر فعالیت کنند.

آگهی استخدام متخصص

کلام آخر؛ افراد متخصص و حرفه‌ای معتقدند که: «اگر کاری را که دوست دارند انجام بدهند به این ترتیب حتی یک روز از زندگی خود را کار نخواهند کرد.». با توجه به نکاتی که در این مقاله از سایت کاریابی کاریاب دات نت عنوان شد میتوانید به راحتی زمینه را برای ثبت آگهی استخدام متخصص و کارجو شایسته در شرکت خود فراهم نمایید. پیشنهاد می شود برای ثبت آگهی رایگان و کم هزینه مقاله پیشین کاریاب دات نت با عنوان ثبت آگهی استخدام اینترنتی، روشی جدید برای استخدام بهترین کارجوها در سریع ترین زمان! را مطالعه کنید.

نگارش به قلم: پریسا وارسته

   

برچسب ها : استخدام متخصص افراد متخصص استخدام

استخدام متخصص : افراد متخصص جذب کدام آگهی استخدام می‌شوند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

جستجو های اخبار روز

خبرهای تازه