تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

استخدام تامین اجتماعی : شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی

استخدام تامین اجتماعی به طور متوسط هر ساله متناسب با کمبود نیروهای این سازمان و اغلب در سه ماهه آخر سال جاری برگزار می‌شود. اگر طالب اشتغال در یکی از سازمان‌ها و موسسات وابسته به سازمان تامین اجتماعی هستید فرصت را غنیمت بشمارید و به یاد داشته باشید این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد بلکه انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند. در این مقاله از سایت کاریاب دات نت به معرفی مزایا و نحوه استخدام تامین اجتماعی می‌پردازیم.

استخدام تامین اجتماعی 96 در چهار استان آغاز شد

آسانسوری که بتواند شما را به بالاترین طبقه موفقیت برساند مدت‌هاست که از کار افتاده و شما ناگزیرید که راهروی موفقیت را پله پله بالا بروید. تصور می‌کنید که مسیر استخدام سازمان تامین اجتماعی سخت و پر فراز و نشیب است؟ کاملا درست فکر می‌کنید، اگر رویای تصدی پست سازمانی سخت و دست نیافتنی به نظر نیاید و به عنوان یک رویا شما را نترساند به اندازه کافی بزرگ نیست. در این وضعیت چه کسی حاضر است به دنبال یک هدف دم دستی و سطحی برود؟!

اگر هدف شما دستیابی به یکی از پست‌های سازمانی در استخدام تامین اجتماعی است، اولین پله موفقیت شرکت در آزمون استخدامی تامین اجتماعی می‌باشد. آزمون سازمان تامین اجتماعی در دو مرحله برگزار می‌شود. مرحله اول شامل آزمون کتبی برای سنجش معلومات عمومی و تخصصی افراد است. کسانی که بتوانند در آزمون کتبی حداقل نمره تعیین شده را کسب کنند، واجد شرایط حضور در مرحله سرنوشت ساز مصاحبه و گزینش می‌شوند.

استخدام تامین اجتماعی

اغلب افرادی که از معلومات خوبی برای گذراندن آزمون‌های استخدامی برخوردارند از مرحله گزینش و مصاحبه وحشت دارند. اعتماد به نفس، جذاب‌ترین ویژگی یک فرد است. اما چطور یک نفر میتواند عظمت را در وجود شما ببیند اگر قبلا خودتان آن را ندیده باشید؟! مصاحبه حضوری بیشتر از اینکه فرصتی برای ارائه رزومه‌های پژوهشی و دستاوردهای علمی و تحصیلی شما باشد یک جلسه روانشناختی است. مصاحبه‌کنندگان علاقه مندند شما را از جنبه‌های فردی و روانی آنالیز کرده و به چالش بکشند بنابراین برای موفقیت در مرحله گزینش باید دارای روحیه‌ای قوی و مستحکم باشید و به آسانی تسلیم نشوید.

آیین نامه استخدام تامین اجتماعی

استخدام سازمان تامین اجتماعی به سه صورت رسمی، پیمانی و قرارداد ساعتی انجام می‌شود.

• استخدام پیمانی: برابر ماده 6 قانون استخدام کشوری، دستگاه‌های دولتی و مشمول قانون استخدام کشوری میتوانند به موجب قرارداد و به مدت معین و کاری مشخص، پست‌های سازمانی خود را واگذار کرده و به این شیوه نیازهای استخدامی خود را مرتفع کنند.
• استخدام قرارداد ساعتی/ پرکیس و مهمان: این نحوه استخدام که برای بخش مدیریت درمان تامین اجتماعی رایج است برای توسعه و ارتقای کیفیت خدمات درمانی و به منظور تامین کادر پزشکی در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها صورت میگیرد ولی در زمینه نحوه برگزاری آزمون دو مرحله‌ای و گزینش مشابه سایر روش‌های استخدام هستند.

استخدام تامین اجتماعی

ثبت نام و اعلام نتایج آزمون استخدامی تامین اجتماعی

شرکت‌کنندگان در آزمون استخدام تامین اجتماعی می‌توانند تمامی مراحل ثبت نام، ویرایش و اعلام نتایج را از طریق سایت سازمان سنجش پیگیری نمایند. از داوطلبانی که دارای حدنصاب امتیاز هستند به صورت دو برابر ظرفیت برای مصاحبه و گزینش دعوت به عمل می‌آید. همچنین مدارک مورد نیاز، زمان و مکان انجام مصاحبه نیز به تفصیل در اطلاعیه‌های استخدام تامین اجتماعی در سایت سنجش و یا سایت سازمان تامین اجتماعی قابل دسترس است. توجه داشته باشید برای استخدام پیمانی تامین اجتماعی اطلاع رسانی از طریق اخبار و یا روزنامه‌های کثیرالانتشار صورت می‌گیرد و داوطلبان موظف هستند مدارک مورد نیاز و فرم ثبت نام را به صورت حضوری به سازمان مربوطه (مدیریت درمان تامین اجتماعی مرکز استان مورد تقاضا) تحویل دهند.

شرایط اجمالی استخدام مدیریت درمان تامین اجتماعی

با وجود اینکه شرایط سازمان تامین اجتماعی برای هر دوره استخدامی به صورت مجزا تدوین و اطلاع رسانی می‌شود. مفاد ثابت آن به تفکیک به شرح ذیل است:

شرایط سنی:

• داوطلبان با مدرک تحصیلی دیپلم با حداکثر سن 24 سال
• داوطلبان با مدرک دیپلم بهیاری با حداکثر سن 30 سال
• داوطلبان با مدرک تحصیلی فوق دیپلم با حداکثر سن 26 سال
• داوطلبان با مدرک تحصیلی لیسانس با حداکثر سن 28 سال
• داوطلبان با مدرک تحصیلی فوق لیسانس با حداکثر سن 30 سال
• داوطلبان با مدرک تحصیلی دکترای عمومی با حداکثر سن 35 سال

شرایط معدل تحصیلی:

• شرط معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس برابر با حداقل معدل کل 14می‌باشد.
• دارندگان مدرک دیپلم بهیاری از شرط معدل معاف هستند.

شرایط بومی گزینی:

امتیاز بومی گزینی پس از کسب حد نصاب نمره آزمون کتبی به شرح زیر لحاظ می‌شود:

• افرادی که بومی شهرستان و توابع شهرستان مورد تقاضا هستند از 25 امتیاز برخوردار می‌شوند.
• افراد بومی استان مورد تقاضا از 15 امتیاز موثر برخوردار می‌شوند.

شرایط ویژه:

•مدت خدمت سربازی، طرح‌های نیروی انسانی و اشتغال متقاضیان در واحدهای تابعه سازمان به حداکثر شرایط سنی داوطلبان تا 35 سال برای مقاطع تحصیلی دیپلم تا فوق لیسانس و 40 سال برای دکترای عمومی اضافه می‌شود.
• حداکثر سن مجاز برای داوطلبان واجد شرایط ایثارگری بین 35 تا 40 سال می‌باشد.
• فرزندان شاهد و جانبازان از کار افتاده از شرایط سنی و معدل معاف هستند.
• فرزندان آزادگان و جانبازان زیر 25% از شرط جنسیت، سن، مدرک تحصیلی و معدل معاف هستند.
• افرادی که دارای کارت معافیت پزشکی هستند در صورتی که بتوانند حداقل نمره قبولی در آزمون کتبی را کسب کنند در مرحله گزینش با بررسی واحد طب کار مدیریت درمان استان و کسب تاییدیه قادر خواهند بود در سازمان تامین اجتماعی استخدام شوند.

استخدام تامین اجتماعی

کلام آخر؛ روند استخدام تامین اجتماعی نیز مانند هر سازمان دولتی دیگر طولانی و زمان بر است. این مراحل که به سه بازه زمانی پیش ثبت نام و آمادگی آزمون، آزمون کتبی و گزینش نهایی تقسیم می‌شوند میتوانند تا حدود هشت ماه نیز به طول بیانجامند. در این مدت بهترین دوست شما؛ تصورات ذهنی خوب شما از خودتان و اهدافتان است. پس اگر می‌خواهید به اهدافتان برسید خودتان را دوست داشته باشید و به خود و اهدافتان احترام بگذارید. به یاد داشته باشید تنها یک چیز می‌تواند تحقق یک رویا را غیر ممکن سازد و آن هم ترس از شکست است.

جذابیت افراد همیشه در تفاوت‌های آن‌ها است، مهارت‎ها و توانایی‌های خود را گسترش دهید زیرا با ارزش‌ترین دارایی‌های ما توانایی‌هایمان هستند نه پولی که بدست می‌آوریم. توانایی از بین نمی‌رود در حالی که پول و دارایی بارها نابود شده و دوباره کسب می‌شوند.

نگارش به قلم: پریسا وارسته

دانلود رایگان جزوه آشنایی اجمالی با سازمان تامین اجتماعی

ثبت نام در سازمان تامین اجتماعی 

   

برچسب ها : استخدام تامین اجتماعی شرایط استخدام سازمان تامین اجتماعی

استخدام تامین اجتماعی : شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

جستجو های اخبار روز

خبرهای تازه