تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

چگونه برای یک مصاحبه شغلی به عنوان فردی درون گرا آماده شویم؟

اگر در اینترنت واژه مصاحبه شغلی افراد درون گرا ؛ را جستجو کنید با کمال تعجب می‌بینید که پراستفاده‌ترین عبارات شامل مشاغل مناسب افراد درونگرا و مشاغل مناسب افراد برون گرا هستند. نکته جالب توجه در این آزمایش، دسته‌بندی مشاغل بر اساس طیف شخصیتی افراد است. خوب است که بدانید بیش از 50% مردم دارای شخصیت درونگرا هستند.

بر خلاف باور عمومی هیچ یک از دو گونه درون گرایی یا برون گرایی بر دیگری ارجحیت ندارند. به این معنی که تیپ شخصیتی برون گرا یا درون گرا یک مشکل محسوب نمی شود. هر دسته از این افراد دارای برخی نقاط ضعف و قوت هستند که با بکار بردن شیوه‌های مناسبی میتوانند در هر زمینه موفق باشند. در این مقاله کاریاب دات نت قصد داریم کلیدهای موفقیت و تکنیک‌های مصاحبه شغلی افراد درون گرا را بیان کنیم.

رازهای موفقیت مصاحبه شغلی افراد درون گرا

تقریبا تمامی افراد استرس مصاحبه شغلی را تجربه می‌کنند اما این موقعیت برای افراد درون گرا دشوارتر است. افرادی که دارای شخصیت درون گرا هستند اغلب تمایل کمتری برای حضور در جمع، قرار گرفتن در مرکز توجه و سخنرانی در راستای ارتقای وضعیت خود دارند. در حالی که مصاحبه شغلی در واقع فرصتی برای ارزیابی سریع افراد از جانب مصاحبه‌گران، زمان بیان توانمندی‌های فردی، مهارت‌ها و ابراز عقیده است.

افراد درون گرا دوست دارند پیش از انجام هر کاری برای آماده شدن زمان کافی در اختیار داشته باشند. در نتیجه کسب پیش آمادگی برای مصاحبه شغلی یکی از فاکتورهای موفقیت برای این افراد به شمار می‌رود. با رعایت این تکنیک‌ها و توصیه‌ها در نحوه مصاحبه شغلی ، بهترین و درخشان‌ترین جنبه درونی خود را به نمایش بگذارید.

1. برنامه زمانی خود را عاقلانه تنظیم کنید.

از آنجایی که حضور طولانی مدت در جمع و ملاقات با افراد جدید میتواند برای افراد درونگرا انرژی‌بر و خسته‌کننده باشد، از حضور در مصاحبه استخدامی چند شرکت در یک روز واحد، خودداری کنید. شما به تمام انرژی فعال خود برای حضور متفاوت در یک مصاحبه استخدامی نیاز دارید. اگر در حال حاضر شاغل هستید، بهتر است مصاحبه شغلی خود را برای ساعات اولیه صبح برنامه‌ریزی کنید پیش از اینکه روند کار روزانه بخشی از انرژی شما را به خود اختصاص دهد.

گذراندن مصاحبه شغلی افراد درون گرا با بیش از یک نفر با تحلیل بخشی از انرژی همراه است. در این موقعیت برای درخواست یک زمان استراحت کوتاه خجالت نکشید. در این بازه کمی آب میل کنید، نفس‌های عمیق بکشید و نیروی خود را برای ادامه مصاحبه باز یابید.

2. تحقیقات خود را کامل کنید.

مصاحبه شغلی افراد درون گرا با یک پروسه تحقیق کامل درباره شرکت مورد نظر معنا می‌یابد. پیش از مصاحبه استخدامی از طریق جستجوی آنلاین و وب سایت آن، درباره اخبار و اطلاعیه‌های اخیر شرکت، زمینه کاری و.. اطلاعات جامعی تهیه کنید. همچنین میتوانید از طریق سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور اطلاعات ثبتی، زمان و مکان ثبت شرکت را استعلام کنید.

مصاحبه شغلی افراد درون گرا

3. برای سوالات متداول مصاحبه شغلی آماده شوید.

یکی از ویژگی‌های بارز افراد درونگرا صرف زمان معین برای تفکر درباره نحوه انجام کار و پروسه اجرایی است. این افراد علاقه‌مندند پیش از هر اظهار عقیده، درباره جنبه‌های مختلف آن تفکر و بررسی کنند. بنابراین یکی از نکاتی که پیش از مصاحبه استخدامی باید به آن توجه داشته باشید مطالعه در زمینه سوالات مصاحبه استخدامی و نحوه مصاحبه شغلی است. لیست سوالات رایج مصاحبه استخدامی را مطالعه کنید و برای هر یک پاسخ‌های مناسب بیابید حتی میتوانید پاسخ های خود را ارتقا ببخشید.

4. برای خودتان زمان بخرید.

حتی با وجود تمرین‌های بسیار هم ممکن است با یک سوال غیرمنتظره در حین مصاحبه مواجه شوید. بهترین روش برای مقابله با چنین وضعیت‌هایی آشنایی با تکنیک‌های تاخیر و خرید زمان است. یکی از عبارات رایج در چنین موقعیت‌هایی «این یک سوال بزرگ و پیچیده است» می باشد. با ادای این عبارت از مصاحبه‌گر بخواهید تا موضوع سوال خود را شفاف‌تر بیان کند؛ همین کار به شما اندکی زمان برای یافتن پاسخ مناسب می‌دهد.

مصاحبه شغلی افراد درون گرا

5. برای یک گپ کوچک آماده شوید.

در مصاحبه چگونه صحبت کنیم؟ بین پروسه معرفی و سوالات رسمی مصاحبه، اغلب یک گپ کوچک نیز وجود دارد. خود را برای اظهار عقیده در زمینه‌هایی نظیر آب و هوا یا تعریف و ستایش محیط کاری و.. آماده کنید. در این مکالمه به صورتی فعال شرکت کنید زیرا بازخورد خوبی به عنوان نامزد شغل مورد تقاضا نصیبتان خواهد شد.

مصاحبه شغلی افراد درون گرا

6. شخصیت درون گرای خود را بفروشید.

بخاطر داشته باشید درون گرایی یک مشکل نیست، بلکه شما را دارای توانمندی‌های ویژه‌ای میکند که میتواند پله صعود مصاحبه شغلی افراد درون گرا محسوب شود. بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی افراد درو گرا برای کسب موفقیت در هر شرکتی لازم و ضروری است. درون گراها افرادی جزئی نگر، خلاق و متفکر هستند و علاوه بر کار تیمی به صورت مستقل نیز از عملکرد خوبی برخوردارند. ضمن اینکه اگر افراد درونگرا پیش از جلسات و سخنرانی‌ها زمانی برای آماده‌سازی در اختیار داشته باشند چهره‌ای درخشان و منحصر به فرد از خود به نمایش می‌گذارند که میتواند هر تهدید در زمینه کسب و کار را به فرصتی برای رونق و شکوفایی بدل سازد.

پیش از مصاحبه لیستی از دستاوردهای خود تهیه کنید. آیا توانسته‌اید پروژه‌ای را با موفقیت به پایان برسانید که دیگران در گام‌های اول آن را رها کرده‌اند؟ در وضعیت بحرانی عملکرد خوبی ارائه داده‌اید؟ یک مشکل پیچیده را حل کرده‌اید؟ تمامی این موارد را در طول مصاحبه بیان کنید.

در زندگی واقعی کتاب شغل مناسب من، شما را به سمت مشاغل مناسب برای درونگرایان هدایت نمی‌کند. بلکه شما با شناخت نقاط ضعف و قدرت خود بزرگترین و تنها هدایت‌گر زندگی‌ و مسیر شغلی‌تان خواهید بود. خودتان را باور داشته باشید و موفقیت را به دست آورید. تکنیک‌های مصاحبه شغلی افراد درون گرا را دنبال کرده و مصاحبه‌گران خود را شگفت‌زده کنید! برای یافتن شغل مناسب خود مقاله قبلی کاریاب دات نت با عنوان 5 تکنیک موثر برای پیدا کردن شغل در سال جدید را مطالعه کنید.

نگارش به قلم: پریسا وارسته

   

برچسب ها : چگونه مصاحبه عنوان آماده

چگونه برای یک مصاحبه شغلی به عنوان فردی درون گرا آماده شویم؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه