تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

تشریح فعالیت های حوزه زنان توسط مدیرکل دفتر زنان در استودیو الفبا

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز فرحناز مینایی پور در ادامه سلسله برنامه های پاسخگویی با حضور در استودیو الفبا ضمن تشریح برنامه های دفتر امور زنان، به سوالات خبر نگاران نیز پاسخ داد.

وی تصریح کرد: توجه دادن برنامه ریزان و حساس کردن آنها نسبت به مقوله جنسیت  و تلاش برای رفع فاصله هایی که در سال های  گذشته بین دختران وپسران وجود آمده است و شرایط تحصیل را برای دختران، نا مطلوب کرده، از جمله برنامه ها و اهداف ما در حوزه است، البته  با اقداماتی که در دهه های اخیر  صورت گرفته  تا حدودی این فاصله  پوشش تحصیلی دختران با پسران کاهش یافته است اما همچنان باید در این  زمینه تلاش ها  ادامه یابد و این مهمترین ماموریت دفتر امور زنان در وزارت آموزش و پرورش است.

وی اضافه کرد: محرومیت زدایی از دختران دانش آموز در مناطق محروم و برقراری عدالت جنسیتی در آموزش و تلاش برای توانمند سازی زنان از فعالیت های  دیگر این دفتر در وزارتخانه است.

مینایی پور آمار  زنان کارمند در ایران را حدود یک میلیون نفر اعلام وعنوان کرد: از این تعداد حدود ۵۰۰ هزار نفر زنان فر هنگی هستند و با توجه به این آمار، میزان  به کارگیری زنان در سمت های مدیریتی در حوزه های ستادی آموزش و پرورش ناچیز است و تنها ۶ درصد پست های مدیریتی آموزش و پرورش را زنان در دست دارند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۶ و نیم  میلیون نفر  دانش آموز دختر داریم و تلاش می کنیم برای حرکت  رو به جلو این دختران برنامه هایی را ارائه دهیم، لذا ارتقا سطح بهداشت دختران در مناطق محروم به ویژه در مراکز شبانه روزی،  آموزش حقوق، آموزش و تقویت مهارت های زندگی  و آموزش دوام و بقای  خانواده  از جمله برنامه های در حال اجرای دفتر امور زنان است.

مدیر کل دفتر امور زنان ،آموزش حقوق شهروندی،  آموزش برای فعالیت های قبل  از ازدواج با نام سواد زندگی و با رویکرد ازدواج  را از جمله برنامه های در حال اجرا در سال تحصیلی جاری بر شمرد و افزود: افزایش مشارکت اجتماعی دختران سومین فعالیتی است که در حوزه زنان انجام می شود و اگرآموزش مشارکت های اجتماعی به دختران ارائه شود قطعا آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند، بنابراین شناساندن نهاد ها و ngo ها ی فعال در مدارس مانند هلال احمر، فرزانگان، بسیج، انجمن ها، شوراهاو… در ارتقا سطح مشارکت های اجتماعی دختران موثر است.

 وی از برگزاری سلسله نشست هایی با دختران دهه ۸۰  خبر داد و تصریح کرد:  نوع نیازهای دختران دهه های مختلف، متفاوت است، لذا ترویج گفتگوهای بین نسلی از جمله برنامه های این دفتر است؛ گفتگوی  دانش آموزان باهمدیگر، گفتگوی دانش آموزان با مسئولین مدرسه، گفتگوی دانش آموزان  با مسئولین شهر و در نهایت گفتگو دانش آموزان با خانواده ها را می توانیم در این زمینه مثال بزنیم.

مینایی پور گفت: در حیطه زنان ؛ برگزاری دوره های آموزشی  برای افزایش سطح دانش و بینش زنان ، گردهمایی مدیران زن  کل کشور، تهیه و توزیع  ویژه نامه زنان ، تهیه مجموعه مستند راه بی پایان  از جمله فعالیت های دفتر امور زنان در این  حوزه است.

وی در خصوص برنامه های آتی  دفتر امور زنان اظهار کرد: افزایش مهارت های پرورشی به مربیان زن،  پرورش مدیران زن که  در این خصوص طرحی  را برای آموزش ۴۲۰ نفر و همچنین طرحی با شرکت زنان شاغل در حوزه های ستادی در فعالیت های ورزشی  آماده  و به وزیر پیشنهاد  دادیم وهمچنان  منتظر تامین اعتبار  هستیم. طرح غربالگری زنان با هدف با نشاط سازی زنان که نیز با هماهنگی وزارت بهداشت اجرا  می شود، از جمله دیگر برنامه های دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش است.

   

برچسب ها : تشریح فعالیت مدیرکل استودیو الفبا

تشریح فعالیت های حوزه زنان توسط مدیرکل دفتر زنان در استودیو الفبا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

جستجو های اخبار روز

خبرهای تازه