تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

معافیت تحصیلی از سربازی برای دانش آموزان چه ضوابطی دارد؟

حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا سن بیست سالگی تمام است

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید

خبر 23 مهر 97: معافیت تحصیلی از سربازی برای دانش آموزان چه ضوابطی دارد؟

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا، ضوابط و مقررات معافیت تحصیلی دانش آموزی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رحمان علیدوست در تشریح ضوابط و مقررات معافیت تحصیلی دانش‌آموزی اظهار داشت: وضعیت تحصیلی دانش آموزان، ابتدای هرسال تحصیلی توسط مدارس بررسی و در صورتی که به سن مشمولیت رسیده (18سال تمام) و واجد شرایط ادامه تحصیل باشند، برای ثبت درخواست معافیت تحصیلی به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +10) ارجاع داده می‌شوند.

وی افزود: معافیت تحصیلی دانش آموزان به صورت سالانه صادر می شود و در صورت واجد شرایط بودن و ادامه تحصیل دانش آموز، باید بلافاصله بعد از اتمام معافیت یک ساله ،مجددا با فرم درخواست معافیت تحصیلی به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه تا نسبت به تمدید معافیت دانش آموزی آنها اقدام شود.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های این سازمان بیان کرد: دانش‌آموزان باید تحصیلات خود را در سنوات مجاز مقطع متوسطه به صورت حضوری و پیوسته یعنی حداکثر تا 20 سالگی به پایان رسانند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه نخواهند بود.

سرهنگ علیدوست ادامه داد: طبق تبصره یک ماده 33 قانون خدمت وظیفه عمومی،حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا سن بیست سالگی تمام است و مهلت معرفی آنان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی، یک سال پس ازتاریخ فراغت ،اخراج ،ترک و یا انصراف از تحصیل است.

این مقام ارشد انتظامی گفت :متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان،سامانه تلفن گویا به شماره096480 و یا سامانه به شماره 110206010 از قوانین و مقررات مربوطه مطلع شوند.

منبع: خبرگزاری پانا

   

برچسب ها : معافیت تحصیلی سربازی آموزان ضوابطی

معافیت تحصیلی از سربازی برای دانش آموزان چه ضوابطی دارد؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه