تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

اخبار استخدام معلولین در سال 97

اخبار اشتغال معلولان

Untitled-1

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما معلولین عزیز، به اطلاع میرسانیم که تمامی اخبار مربوط به معلولین  در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

خبر 23 مهر 97: لزوم رسیدگی به استخدام نابینایان در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۱۱ درصد از معلولان را افراد با اختلالات بینایی تشکیل می دهد گفت: بیکاری نابینایان ۴۰ درصد است و تعداد زنان نابینای بیکار نیز بیشتراز مردان است.

وی افزود: براساس قانون، ۳ درصد از استخدام ها باید از این افراد انجام شود اما شرایط خاص و عجیب و آزمون هایی که برگزار می شود محدودیت هایی را برای استخدام این افراد ایجاد کرده است.آموزش و پرورش زمینه استخدام زیادی برای معلولان دارد اما متأسفانه محدودیت هایی در مصاحبه برای نابینایان ایجاد می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

اخبار و آگهی های استخدامی ایران استخدام را در پیام رسان ها دنبال کنید (اینجا کلیک کنید)

خبر 22 مهر 97: لزوم اختصاص بخشی از ظرفیت شغلی به معلولان (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق لایحه تصویب‌شده حمایت از معلولین در مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند بخشی از ظرفیت خود را به استخدام نیروهایی که دارای معلولیت هستند، اختصاص دهند.

زرآبادی با اشاره به اینکه 75 درصد یادگیری از طریق بینایی انجام می‌شود اما این در حالی است که افراد نابینایی هستند که در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند بیان کرد: این امر نشانگر این است که این جوانان برومند معلولیت را محدودیت نمی‌دانند و به‌این‌ترتیب توانسته‌اند از افراد سالم بسیاری نیز پیشی بگیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 10 مهر 97: تغییر در شرایط آزمون های استخدامی به نفع ناشنوایان (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: به دلیل اینکه در ایجاد شغل برای ناشنوایان در جامعه ناکام ماندیم قرار شد ناشنوایان به مددجویان مستمری بگیر اضافه شوند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور گفت: امسال در آموزش استخدامی جمعی از ناشنوایان استخدام شدند و از بهزیستی دعوت شد که به عنوان حامی در کنار فرد مصاحبه شونده باشند چرا که در گذشته این افراد را از مصاحبه محروم می‌کردند و حق این افراد تضعیف می‌شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 9 مهر 97: امکان دریافت تسهیلات خاص برای واحدهایی که بیش‌ از 60 درصد سهامدار معلول دارد (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

رئیس فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بیش از ۶۰درصد سهامداران شرکت یا موسسه‌هایی که می‌خواهند احداث شوند معلول باشند به آن‌ها تسهیلات بسیار خاص داده می‌شود.

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک به ناشنوایان به مناسبت روز ناشنوا با اشاره به طرح سازمان بهزیستی برای اشتغال ناشنوایان گفت: ما به صورت کلی برای معلولین که یکسری از آنها ناشنوایان هستند قانون حمایتی را در اسفندماه 96 تصویب کردیم؛ این لایحه چندین سال مسکوت مانده و به مجلس ارجاع نشده بود و ما از دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستیم که این لایحه سریعتر تکمیل و به مجلس داده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 15 مرداد 97: امکان استخدام معلولان تحصیل کرده در وزارت آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری پانا)

رئیس سازمان آموزش‌ و‌ پرورش استثنایی کشور می گوید که قانون جامع حمایت از حقوق معلولان فقط از سوی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش به خوبی رعایت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، مجید قدمی گفت: «بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان سه درصد از ظرفیت استخدام اداره‌ها باید به این افراد تعلق بگیرد. همچنین بر اساس قانون، دستگاه‌های دولتی، عمومی و دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند باید سه درصد از ظرفیت‌های استخدامی خود را به افراد معلول اختصاص دهند.»

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 26 تیر 97: ایجاد فرصت های استخدامی برابر برای معلولان کشور (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معلولانی که در بخش خصوصی مشغول به کار شوند، وزارت رفاه حق بیمه آنها را پرداخت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان با اشاره به اینکه در این قانون ۳۵ برنامه برای پیگیری وجود دارد، گفت: در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای اولیه آن به تصویب رسیده اما از جایی که این قانون دیر به تصویب رسید نتوانستیم بودجه کاملی را برای اجرای آن در سال ۹۷ اختصاص دهیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 26 تیر 97: احتمال افزایش سهیه استخدامی معلولان از 3 به 5 درصد  (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر سهم استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی ۳ درصد است و رئیس جمهور برای افزایش این سهم تا ۵ درصد نیز اعلام آمادگی کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 25 تیر 97: سهم معلولین در استخدام های هلال احمر چقدر هست؟ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر از سهم سه درصدی معلولین کشورمان در استخدام‌های هلال احمر خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 9 تیر 97: ضرورت پیگیری برای حل مشکل اشتغال فرزندان ورزشکاران معلول (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رئیس فدراسیون ورزش های کم بینایان و نابینایان گفت که موضوع اشتغال فرزندان ورزشکارانی که در عرصه های مختلف مدال آورد هستند باید پیگیری و به نتیجه برسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 4 تیر 97: لزوم جذب افراد دارای معلولیت بدون برگزاری آزمون استخدامی (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

مدیر کل سلامت شهرداری تهران گفت : برغم تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور در تاریخ 8 اردیبهشت ماه 97، به نظر می رسد هم چنان جامعه از بی توجهی به افراد دارای معلولیت رنج می برد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 20 خرداد 97: لزوم رعایت سهمیه 5 درصدی استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی (منبع: خبرگزاری مهر)

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مشکلات اقتصادی باعث شده که بخش خصوصی نتواند در شرایط کنونی دوام بیاورد و با وجود قوانین دست و پاگیر و بروکراسی اداری که در کشور داریم حتی افراد شاغل نیز با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند.
وی در مورد دلایل عدم اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تصریح کرد: ما باید برای اجرای این قانون در گام اول در بازار اشتغال رونق ایجاد کنیم و بعد در هر رشته برای معلولان سهمیه تعیین کنیم، اما در شرایطی که رمقی برای تولیدکنندگان باقی نمانده است، منطقی نیست که از آنها بخواهیم تا برای این قشر هم سهمیه ویژه‌ای  در نظر بگیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 11 فروردین 97: پیگیری حل مشکل اشتغال معلولان (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

محمدی تصریح کرد: در شرایط کنونی فقط در بحث معلولان مشکل نداریم بلکه این مشکل فراگیر است و در قانون جامع معلولان پیگیر امور هستیم تا این مشکل حل شود.

سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید اظهارداشت: در لایحه جامع حمایت از معلولان تبصره های خوبی دیده شده که برای نمونه اگر سه درصد استخدام معلولان در دستگاههای اجرایی عملیاتی شود بسیاری از مشکلات این گروه برطرف می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 6 اسفند 96: شکوفایی توانمندیهای معلولان با ایجاد اشتغال برای آنها (منبع: خبرگزاری مهر)

بنیانگذار کانون معلولین توانا گفت: با ایجاد اشتغال برای معلولان و شکوفایی توانمندیهای این گروه از جامعه رویکرد مردم نسبت به معلولان تغییر خواهد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 26 بهمن 96: درخواست برای اجرای قانون سهمیه ۳ درصدی استخدام معلولان (منبع: خبرگزاری دانا)

رئیس هیئت‌مدیره انجمن معلولان ضایعه نخاعی یزد گفت:اگر مسئولان حداقل به وظایفی که قانون برای آن‌ها نسبت به معلولان تعیین کرده است، عمل می‌کردند وضعیت اشتغال معلولان خیلی بهتر بود؛ لااقل قانون ۳ درصد استخدام معلولان را رعایت ‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 23 بهمن 96: جزئیات جدید از شرایط استخدام معلولان در دستگاه‌های اجرایی (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره به‌کارگیری معلولان توسط دستگاه‌های اجرایی توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیرو درج خبری در سایت اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با عنوان ” بسته تشویقی برای به کارگیری معلولان متوقف شد؟ ” در تاریخ 1396/10/24، برای شفافیت موضوع توضیحاتی ارائه کرده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۹ بهمن ۹۶: ۲۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه در قبال به کارگیری معتادان بهبود یافته (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان بهزیستی گفت: به کارفرمایان حقیقی و حقوقی که معتادان بهبودیافته را به کار بگیرند به‌ ازای هر مددجو، ۲۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه تعلق می‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، انوشیروان محسنی‌بندپی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه برخی غفلت‌ها باعث شده که فرد معتاد پس از ترک اعتیاد و عدم مراقبت‌های لازم و برخی مشکلات اجتماعی پس از بازگشت به اجتماع، با اولین تعارف دوباره به سمت اعتیاد کشیده شوند که در این خصوص همه باید این‌گونه افراد را راهنمایی و حمایت کنند تا دوباره به دام اعتیاد گرفتار نشوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۸ بهمن ۹۶: تاکید بر ضرورت تغییر قوانین و ساز و کار استخدامی معلولان (منبع: خبرگزاری مهر)

نایب رئیس فدراسیون ورزش های نابینایان و کم‌بینایان گفت: قوانین استخدامی کشور نگاه مثبتی به معلولان به ویژه روشندلان ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر مهدی زاده صبح چهارشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های نابینایان استان اردبیل درجمع خبرنگاران تصریح کرد: در تدوین قوانین یا اشتباهی صورت گرفته یا قانون گذار نگاه مثبتی نداشته است.
وی افزود: در جلسات متعدد با سازمان امور استخدامی کشور این خلا ها مطرح شده و لازم است سازو کار استخدام به نفع معلولان تغییر یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ دی ۹۶: اعطای وام اشتغال به مددجویان معلول تحت پوشش بهزیستی تهران (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: ۲ هزار فقره وام اشتغالزایی ۱۵ میلیون تومانی به مددجویان معلول اعطا شده است.
محمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: ۲۰۰۰ فقره وام اشتغالزایی ۱۵ میلیون تومانی تا پایان آذر ماه سال جاری،  به مددجویان معلول تحت پوشش بهزیستی استان تهران اعطا شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۴ دی ۹۶: رفع تبعیض و توانمندسازی معلولین با اجرای قانون حمایت از معلولان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: قانون حمایت از معلولان، قانونی برای رفع تبعیض بین معلولان است و هر یک از مردان و زنان معلول به یک اندازه از اجرای آن سود می‌برند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۳ دی ۹۶: تخصیص ۷۰۰میلیون ریال تسهیلات جهت اشتغالزایی معلولان ایجرودی (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود از اختصاص ۶۵۷ میلیون ریال برای اشتغالزایی و طرح‌های C.B.R به معلولان این شهرستان خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۰ دی ۹۶: ایجاد فرصت شغلی جدید برای جامعه هدف بهزیستی قزوین (منبع: خبرگزاری فارس)

علیرضا وارثی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت : با توجه  به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال و همچنین اهمیت توجه به امر اشتغال به ویژه مددجویان و معلولین تحت پوشش این سازمان ، این اداره کل از طریق صرفاً پرداخت تسهیلات  قرض الحسنه خود اشتغالی از محل اعتبارات بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۶ ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، توسط بانکهای عامل سطح استان ، موجبات فرصت اشتغال برای ۲۸۵ نفر از مددجویان به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد ریال کرده است .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۳ دی ۹۶: اختصاص ۳ درصد از مشاغل استخدامی دستگاه ها به معلولان (منبع: خبرگزاری میزان)

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، بخشی از جامعه ایران را قشر معلول تشکیل می‌دهد، قشری که پیش از این، آنطور که باید در برنامه‌ها و تصمیم گیری‌های مسئولان جایی نداشتند و اکنون بعد از گذشت سال ها، برای کمک به آن‌ها برنامه ریزی شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۲ دی ۹۶: طرح های توسعه مهارت‌آموزی و اشتغال برای سربازان و معلولان (منبع: خبرگزاری فارس)

در شرایطی که با رکود اقتصادی مواجه هستیم افراد جوان، معلول و … برای پیدا کردن جایگاه خود در بازار کسب و کار نیاز به حمایت بیشتری دارند و آموزش فنی و حرفه‌ای و ارائه مهارت‌های اشتغال‌زا از مواردی است که در این زمینه به افراد کمک می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۱ دی ۹۶: عدم رعایت قانون ۳ درصدی استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون اشتغال بهزیستی آذربایجان غربی گفت:علی رغم تصویب قانون اختصاص ۳ درصدی استخدام‌ها به معلولان توسط مجلس شورای اسلامی اما دستگاه‌های دولتی این قانون را رعایت نمی‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۰ دی ۹۶: کاهش ساعات کاری معلولان با تصویب لایحه در مجلس (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تصویب کلیات و جزئیات لایحه حمایت از حقوق معلولان در مجلس، به تشریح مهمترین جزئیات آن پرداخت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ دی ۹۶: تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان (منبع: خبرگزاری فارس)
مجلس دستگاه‌های مشمول را مکلف کرد ساعات کار هفتگی شاغلان دارای معلولیت‌‏های شدید و خیلی شدید را حداکثر ۱۰ ساعت کاهش دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ دی ۹۶: بررسی لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه ششم دی پارلمان ماده ۲۶ لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را بررسی و تصویب کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۵ دی ۹۶: استخدام معلولان با برگزاری آزمون اختصاصی جامع (منبع: خبرگزاری ایلنا)

نمایندگان مجلس در مصوبه ای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و عمومی را مجاز کردند نسبت به استخدام معلولان از طریق برگزاری آزمون ‌استخدامی اختصاصی جامع معلولان اقدام کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳ دی ۹۶: تصویب جزئیات اختصاص سه درصد مجوزهای استخدامی دستگاه‌ ها به معلولان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نمایندگان مجلس جزئیات اختصاص سه درصد از مجوزهای استخدامی دستگاه‌ها به معلولان را تصویب کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 15 آذر 96: عدم اجرای قانون استخدام 3 درصد معلولان گلستان در نهادهای اجرایی (منبع: خبرگزاری مهر)
گرگان- گرچه بر اساس قانون، سه درصد از سهم استخدام نهادهای اجرایی در اختیار معلولان است اما به دلیل بی توجهی مسئولان گلستان، معلولان استان از این امتیاز بی نصیب مانده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 12 آذر 96: عدم اجرای قانون سهمیه ۳ درصدی معلولان در استخدام دستگاههای دولتی (منبع: خبرگزاری مهر)
عدم اجرای قوانین مربوط به اشتغال معلولان از جمله سهمیه ۳ درصدی در استخدام دستگاههای دولتی و عدم اجرای مشوق‌های بیمه‌ای برای کارفرمایان، از جمله عوامل موثر در بیکاری این قشر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 11 آذر 96: پیگیری مشکل اشتغال معلولان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

معاون وزیر آموزش و پرورش درباره مشکل اشتغال معلولان توضیح داد و گفت: دستگاه‌های مسئول در زمینه اشتغال معلولان باید به میدان بیایند و شورای معلولان تشکیل شود. قانونگذار باید بر جذب این افراد در دستگاه‌ها اجبار کند و اگر دستگاه‌ها مکلف شدند و اقدامی نکردند پیگیری‌های حقوقی در این زمینه صورت گیرد. آمارها حاکی از آن است که تا ۱۰ درصد جمعیت هر کشور دارای مشکلات خاص هستند که باید برای پنج درصد از این افراد برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 26 مهر 96: راه اندازی مشاغل خانگی جهت اشتغال معلولان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نمایندگان نابینایان تاکید کرد: برای پیگیری درخواست‌های روشن‌دلان با وزیران ارتباطات، آموزش و پرورش و ارشاد رایزنی می‌کنیم و ستادی برای اشتغال معلولان تشکیل خواهیم داد.
ربیعی در پایان افزود: باید ستاد اشتغال معلولان ایجاد کنیم و اشتغال خانگی را برای آنها راه‌اندازی کنیم تا بخشی از مشکلات آنها حل شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 25 مهر 96: اختصاص تسهیلات 900 میلیاردی جهت اشتغال معلولان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال توانستیم سهم بری خود را در بودجه برای حمایت از اشتغال معلولان تا 900 میلیارد تومان، افزایش دهیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 25 مهر 96: عدم اجرای قانون جامع حمایت از اشتغال معلولان در بیرجند (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ شرفی،مدیر بهزیستی شهرستان بیرجند ظهر امروز در شورای ساماندهی سالمندان و کمیته مناسب سازی بهزیستی شهرستان بیرجند گفت : در زمینه اجرای قانون جامع از حمایت معلولان مشکل داریم و دستگاه‌های اجرایی سهم ۳ درصدی استخدام معلولان را اجرا نمی‌کنند که این مهم باید ریشه‌یابی شود تا به نتایج بهتری دست یابیم .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 23 مهر 96: ضرورت اعمال سهمیه سه درصدی استخدام معلولان در دستگاه های اجرایی دامغان (منبع: خبرگزاری مهر)

دامغان – امام‌ جمعه دامغان ضمن اشاره به‌ضرورت حمایت از معلولان به‌عنوان یک قشر تأثیرگذار جامعه، گفت: از دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌خواهیم قانون سه درصد استخدام این قشر را رعایت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 3 مهر 96: ضرورت تسهیل روند استخدام معلولین به عنوان اعضای هیئت علمی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

در جلسه 196 هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد،‌بر ضرورت تسهیل شرایط استخدام معلولین در هیات علمی دانشگاه‌ها تاکید شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 29 شهریور 96: مجازات قضایی برای لحاظ نشدن سه درصد سهمیه اشتغال معلولان (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان برای لحاظ نشدن سه درصد سهمیه اشتغال معلولان از سوی دستگاه‌های دولتی، مجازات قضایی درنظر گرفتیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 14 شهریور 96: زمینه سازی اشتغال 90 معلول در دزفول (منبع: خبرگزاری مهر)

دزفول- رئیس بهزیستی دزفول از راه اندازی مرکزاشتغال حمایت شده در جهت آموزش و کاریابی معلولان تحت پوشش در این شهرستان خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 29 مرداد 96: قهرمانان معلول در انتظار اصلاح آیین‌ نامه استخدامی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

آیین‌نامه استخدام قهرمانان بازی‌های آسیایی، جهانی، المپیک و پارالمپیک در حالی به تصویب هیئت وزیران رسیده که یک ایراد بزرگ به آن در بخش ورزش معلولان وارد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 9 مرداد 96: مسئولان جهت اشتغال دختران معلول چاره ای بیاندیشند (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

موسس مرکز توانبخشی کار و اندیشه: از مسئولان تقاضا داریم جهت اشتغال دختران معلول تلاش کنند
نرگس علی نیا موسس مرکز توانبخشی کار و اندیشه ابراز داشت: با توجه به توانمندی دختران به خیاطی و دوخت فرم شرکت ها و ادارات مثل شهرداری،منابع طبیعی، آب و فاضلاب و … از مسئولین خواست تا در جهت اشتغال افراد معلول گامی بردارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ مرداد ۹۶: بی توجهی دستگاه ها به استخدام معلولان (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه حضور معلولان در جامعه به عنوان فرد تاثیرگذار و موثر باید مورد توجه قرار گیرد با انتقاد از بی توجهی برخی دستگاه ها نسبت به اعمال سهم ۳ درصدی استخدام معلولان، گفت: هر چند خودکفایی و استقلال فردی مهمترین اصل در زندگی معلولان است اما متاسفانه طبق اظهارات رییس انجمن دفاع از حقوق معلولان، نرخ بیکاری در میان این قشر ۳ و نیم برابر بیکاری سایر افراد عادی بوده و حتی برخی از آنها با مدرک دکتری نیز در استخدام‌ با مشکل مواجه هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ مرداد ۹۶: توجه به آموزشهای شغلی متناسب با انواع معلولیتها (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه لازمه توسعه هر جامعه ای مهارت آموزی افراد است، گفت: دولت تدبیر و امید با آموزش های فنی و حرفه ای، زمینه توانبخشی شغلی و حرفه ای معلولان و افرادی که فرصتهای برابری اجتماعی ندارند، را فراهم کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر۲۶ تیر ۹۶: عدم استخدام معلمان معلول در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خبرآنلاین)

روزنامه ایران نوشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش شهریور ماه امسال برگزار می‌شود. در دفترچه استخدامی آموزش و پرورش سلامت جسمانی، روانی و توانایی حسن انجام وظایف محوله برای استخدام، ضروری عنوان شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۵ تیر ۹۶: ایجاد اشتغال برای ۲۷۶ نفر از مددجویان گناباد (منبع: خبرگزاری جوان)

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد مجتبی حسین نژاد، رییس اداره بهزیستی گناباد در کنفرانس خبری هفته بهزیستی با اشاره به این که حدود ۱۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی در گناباد هستند، افزود: از این تعداد، ۷۰۸ نفر بیکار؛ ۵۵۳ نفر شاغل؛ ۳۹۸ نفر از کار افتاده، ۹۳ نفر بازنشسته و ۱۲۱ نفر نیز سایرین می‌باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر۲۵ تیر ۹۶: تخصیص بودجه ۴ هزار میلیارد تومانی به مددجویان بهزیستی (منبع: خبرگزاری جوان)

انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در خانواده دارای یک نفر معلول، یکی از فرزندان از خدمت سربازی معاف می شود، افزود: در حال حاضر ۹ هزار نفر با تأییدیه از سوی سازمان بهزیستی کشور از خدمت سربازی معاف شده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر۲۵ تیر ۹۶: اعطای وام خود اشتغالی به معلولانی با توانایی کارکردن (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان به پوشش خدمات کاشت حلزون برای بیمارانی که مشکل شنوایی دارند اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه هزینه کاشت حلزون بسیار زیاد است لذا خانواده هایی که تحت پوشش بهزیستی باشند و بضاعت مالی آنها تایید شود، حدود چهار میلیون‌ تومان می پردازند و مابقی را سازمان پرداخت می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۳ تیر ۹۶:اشتغالزایی برای ۴۸ هزار نفر از معلولین بهزیستی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وی تصریح کرد: در بعد اشتغال توانستیم ۴۸ هزار معلول را اشتغال‌زایی کنیم؛ و راهبرد دیگر سازمان بهزیستی توانمندسازی در خصوص بهبودسازی معلولان در همه ابعاد بود که با کمک وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح خانه‌دار شدن خانواده‌هایی بود که دارای دو معلول به بالا هستند، اجرایی شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۷ تیر ۹۶: حمایت از معلولین برای افزایش اشتغالزایی در بین آن ها (منبع: خبرگزاری میزان)

محمود نژاد با اشاره به علل بیکاری در میان قشر معلول کشور خاطرنشان کرد: عدم حمایت از بخش خصوصی در حوزه اشتغال معلولان و پرداخت نشدن سهم حق بیمه کارفرمایانی که اقدام به جذب افراد معلول در کارگاه‌های خود می‌کنند از جمله مواردی است که باعث شده کارفرمایان استقبالی از جذب نیروهای معلول نداشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر 28 خرداد 96: ارائه طرح معافیت همسران معلولین از خدمت سربازی به مجلس (منبع:خبرگزاری مهر)

قرچک- عضو اصلی هیات مدیره سازمان جهانی معلولین از ارائه طرح معافیت همسران معلولین از خدمت سربازی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 11 خرداد 96: تشویق مدیرانی است که سهمیه استخدام معلولان را رعایت کنند (منبع:خبرگزاری ایسنا)
استاندار فارس گفت:مدیران دستگاه ها و نهادهایی که سهمیه پنج درصدی استخدام معلولان را رعایت کنند تشویق خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 4 خرداد 96: ارائه طرح معافیت همسران معلولین از خدمت سربازی به مجلس (منبع:خبرگزاری ایسنا)

مدیر بهزیستی شهرستان بیرجند گفت: باید قانون سه درصد استخدام معلولان در دستگاه ها در دستور کار قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 27 اردیبهشت 96: تحقق سهم سه درصدی اشتغال معلولان (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی فراکسیون حمایت از حقوق معلولان با بیان اینکه سهم سه درصدی اشتغال معلولان باید تحقق یابد بر لزوم مناسب سازی فضاهای شهری، حمل ونقل عمومی، پارک ها و پیاده روها برای سهولت در تردد این قشر تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 30 فروردین 96:ثبت نام متقاضیان طرح استخدامی فرزندان قهرمانان پارالمپیک (منبع:خبرگزاری ایرنا)

کرج-ایرنا-ثبت نام از متقاضیان استفاده از طرح استخدامی وزارت ورزش و جوانان در خصوص فرزندان قهرمانان پارالمپیکی آغاز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 27 فروردین 96: استخدام قهرمانان جانباز و معلول در دستگاه های اجرایی (منبع:باشگاه خبرنگاران جوان)

قهرمانان جانباز و معلول در دستگاه های اجرایی استان کرمان استخدام می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 25 فروردین 96: افزایش بکارگیری افراد معلول در مراکز دولتی (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در قالب اصلاحیه لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان، سهم اشتغال قشر معلول در مراکز دولتی افزایش خواهد یافت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 19 دی 95: معافیت مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی از خدمت سربازی (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: هر یک از مشمولان غایب که دارای فرزند معلول ذهنی باشند، از خدمت سربازی معاف می شوند.
مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی از خدمت سربازی معاف می‌شوند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ دی ۹۵: استخدام ۳۰۰ معلول با مدرک حداقل لیسانس در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از استخدام ۳۰۰ معلول با مدرک حداقل لیسانس خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 29 آذر 95: خبر افزایش فرصت های شغلی معلولان در جنوب تهران (منبع : خبرگزاری مهر)

شهردار منطقه ۲۰ تهران از افزایش مراکز مهارت آموزی کوثر و ایجاد فرصت های شغلی جدید ویژه معلولین در این منطقه جنوبی خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 17 آذر 95: قوانین استخدامی معلولان به درستی اجرا شود (منبع: خبرگزاری مهر)

رفسنجان – امام جمعه رفسنجان با اشاره به قانون سهم سه درصدی معلولین در استخدام، گفت: اگر به این میزان از معلولان استخدام شود، یک معلول بیکار نداشتیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 13 آذر 95: الزام استخدام معلولان در پروژه های شهرداری (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به جلسه مدیران ارشد سازمان های مردم نهاد در حوزه معلولان با شهردار تهران گفت: در این جلسه مشکلات معلولان مطرح و شهردار تهران قول مساعدت داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 27 آبان 95: ارسال اصلاحیه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به مجلس (منبع: خبرگزاری میزان)

حسین نحوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان با 25 ماده، چندی پیش از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 15 آبان 95: مناسب‌سازی محیط شهری و اشتغال مهم‌ترین دغدغه معلولان‌ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: یکی از مهم‌ترین گلایه‌های معلولان وضعیت ساختمان‌های اداری و لحاظ نشدن وضعیت جسمی معلولان برای تردد در این فضاهاست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۷ آبان ۹۵: مشکلات استخدامی معلولان درآموزش و پروش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه عدم بکارگیری معلولان در آموزش و پرورش، ارتباطی با این دانشگاه ندارد، گفت: تصمیم گیری در مورد اینکه افراد با شرایط خاص و معلولیت نمی توانند وارد حرفه معلمی شوند، به آموزش و پرورش مربوط است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 28 مهر 95: اجرای ضعیف قانون استخدام معلولان در ادارات (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با توانمندسازی معلولان گفت: قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 25 مهر 95: عدم تمکین دولت از قانون استخدامی معلولان (منبع: خبرگزاری فارس)

حسین نحوی نژاد در مراسم روز جهانی عصای سفید، گفت: روز جهانی نابینایان شرایطی را فراهم می‌کند که مشکلات و خواسته‌های آن گروه خاص مدنظر سیاست‌گذاران قرار بگیرد و وظیفه بدنه دولت از جمله ما آگاهی دادن به مردم است و یکی از بحث‌های بهزیستی، پرداخت تسهیلات و سهمیه 3 درصد بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 24 مهر 95: نظارتی بر اعمال سهمیه استخدام معلولان صورت می‌گیرد؟

نابینا، عصای سفید، معلولیت و واژگانی از این قبیل اولین چیزی را که به ذهن خیلی ها متبادر می کند محدودیت است ولی نه برای نابینایی که گام به گام پله های ترقی را پشت سر گذاشته است بلکه کسانی که از سر ناآگاهی اوج گیری معلولان و نابینایانی را که تا قله های رفیع موفقیت طی مسیر کرده اند، نادیده می گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 24 مهر 95: مشکل اشتغال و استخدام نابینایان استان فارس برطرف شود (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس بر لزوم توجه ویژه جامعه به رفع مشکلات نابینایان به ویژه مسائل معیشتی، اشتغال و استخدام آن‌ها تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 20 شهریور 95 : جذب سه درصد در استخدامی‌ها جوابگوی نیاز اشتغال معلولان نیست (منبع : خبرگزاری ایسنا)
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به تعداد معلولان خراسان رضوی جذب سه درصد در استخدامی‌ها جوابگوی نیاز اشتغال معلولان نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 17 شهریور 95 : قانون استخدام 3 درصد معلولان در آذربایجان غربی اجرا نمی شود (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان غربی گفت: بنا بر قانون مصوب دولت، ارگانها و سازمان های دولتی موظفند سه درصد از استخدام های خود را به معلولان اختصاص دهند که این قانون در آذربایجان غربی اجرا نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 7 شهریور 95 : برنامه ریزی برای اشتغال زنان معلول (منبع : خبرگزاری میزان)

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز حمایت آموزشی کودک و خانواده سازمان بهزیستی خدمات تخصصی را به کودکان کار ارائه می دهد و این خدمات ۵ ساله خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 28 مرداد 95 : طرح‌های اشتغال پایدار معلولان در خدابنده اجرا می‌شود (منبع : تسنیم)

رئیس بهزیستی خدابنده گفت: به منظور حرکت عملی در راستای تحقق شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” طرح‌های “اشتغال پایدار معلولان” در خدابنده اجرا می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 26 مرداد 95 : ایجاد 5 هزار فرصت شغلی برای معلولان (منبع : خبرگزاری برنا)

معاون امور توانبخشی و سالمندان سازمان بهزیستی گفت: امسالبا اعتبار 400 میلیارد ریال 5 هزار شغل برای معلولان ایجاد می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 25 مرداد 95 : حمایت دولت از کارفرمایان در قبال اشتغال معلولان  (منبع : خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: دولت در قبال ایجاد اشتغال به معلولان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از کارفرمایان و فعالان بخش خصوصی حمایت می کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 24 مرداد 95 :اشتغال معلولان حمایت می شود (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت : به منظور تسکین درد بیکاری در کشور، سازمان بهزیستی در دوره کنونی برنامه اشتغال حمایت شده را در کشور جا انداخته و جلو می برد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 24 مرداد 95 : قانون جذب ۳ درصد معلولان در استخدام‌های زنجان رعایت نمی‌شود (منبع : خبرگزاری تسنیم)

معاون مشارکت‌های مردمی استان زنجان با بیان اینکه قانون جذب ۳ درصد معلولان در استخدام‌های زنجان رعایت نمی‌شود، گفت: بانک‌ها در ارائه تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان همکاری نمی‌کنند و شرایط آسان‌تری برای این افراد در نظر نمی‌گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 21 مرداد 95 :  احتمال تصویب لایحه “حمایت از حقوق معلولان” در شهریورماه (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از ادامه رایزنی با مجلس جدید درخصوص اصلاح قانون حمایت از معلولان خبر داد و گفت: امیدواریم این لایحه تا شهریورماه به صحن علنی مجلس دهم شورای اسلامی رفته وسپس برای تایید به شورای نگهبان ارسال شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 14 مرداد 95 : اشتغال از مهمترین مشکلات و معضلات معلولان  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

اشتغال از مهم ترین مشکلات و معضلات معلولان و جامعه هدف بهزیستی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 12 مرداد 95 : ۶۰ درصد تسهیل گری اشتغال بهزیستی کشور خاص معلولان است (منبع : خبرگزرای ایلنا)

رییس دبیرخانه اشتغال سازمان بهزیستی گفت: ۶۰ درصد تسهیل گری اشتغال بهزیستی کشور خاص معلولان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 11 مرداد 95 : الزام دستگاه‌های برگزارکننده آزمون استخدامی برای لحاظ سهم 3درصدی معلولان (منبع : خبرگزاری ایسنا)

صبح امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۶۸ واحد مسکونی ویژه خانوارهای دارای حداقل دو معلول تحت پوشش بهزیستی استان تهران تحویل و به طور کلی ۵۱۶ واحد مسکونی در سراسر کشور به طور همزمان به این خانواده‌ها واگذار شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر 7 مرداد 95 : طرح‌های تشویقی اشتغال معلولان در زنجان اجرا می‌شود (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اجرای طرح‌های

   

برچسب ها : اخبار استخدام معلولین

اخبار استخدام معلولین در سال 97

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه