تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

علت اینکه تا الان بیکار هستید چیست؟

در این مطلب می خواهیم علت اینکه تا الان بیکار هستید چیست؟ برای شما توضیحاتی را بگیم. امروزه در جامعه ما که با مشکلاتی مانند بیکاری موجه شده است . ما در اینجا فصد داریم به این نکته بپردازیم که چه دلایلی باعث می شود که یک فرد بیکار شود بپردازیم . پس با ما همراه باشید.

علت اینکه تا الان بیکار هستید چیست؟

۱. ارتباطات لازم را ایجاد کنید

این روزها بسیاری از شغل ها به شبکه‌های ارتباطی اتصال دارند. چنان چه برای پیدا کردن کار فقط به جستجو در روزنامه‌ها، اخبار و حتی اینترنت و ارسال رزومه برای کارفرمایان از طریق سایت‌های کاریابی و تبلیغات بسنده نموده اید، ممکتن است نتوانید شغلی که دوست دارید را پیدا کنید خیلی  بیشتر است. چنان چه با افراد گوناگون در حوزه شغلی که تمایل دارید در ارتباط نباشید رزومه شما تقریبا بی اهمیت خواهد بود و پیدا کردن شغل مناسب هم برایتان خیلی دشوار می‌شود.

۲. در مصاحبه‌های شغلی عملکردتان پایین است

بنابر این از اجرای مصاحبه‌های زیادی که برای یک موقعیت شغلی در دسترس شرکت انجام دادیم، عملکرد ضعیف اشخاصی که تقاضا دارد این شغل بودند (با در نظر داشتن اینکه این موقعیت شغلی در سطح نسبتا زیری قرار گرفته است) موجب شگفتی بود. با انجام دادن کارهایی مانند جویدن آدامس، به تن کردن لباس نامناسب، بحث کردن و حرف زدن درباره اینکه چه کارهایی را انجام نخواهید داد، مصاحبه شغلی خود را به کلی بیهوده و ناموفق می کنید.

۳. آراستگه بودن اهمیت زیادی می تواند داشته باشد خود نمی‌دهید

برخی از شرکت‌های خوب معمولا در پی اشخاص آراسته و با شکل مناسب می باشند. اهمیت به آراستگی و ظاهر نشان دهنده شخصیت شما هم  می باشد بنابر این بهتر است از به تن کردن لباس‌های نامناسب به ویژه موقع مصاحبه شغلی پرهیز نموده و خوش پوش و آراسته باشید.

۴. تقاضای حقوق خیلی زیاد می‌کنید

کارفرمایان معمولا برای هر موقعیت شغلی حقوق ثابتی را با تغییرات ناچیز در نظر خواهند گرفت. برای آنها تفاوتی ندارد که شما پیش‌تر چه اندازه حقوق می گرفتید و مخارجتان متناسب با چه درآمدی بوده است. چنان چه تقاضای حقوق شما خلی زیاد باشد که کارفرما برای موقعیت شغلی در نظر گرفته است، احتمالا استخدام نخواهید شد. به خاطر داشته باشید که بعضی وقتها لازم است برای پایان بیکاری با حقوقی کمتر از انتظارتان کاری را شروع کنید.

۵. تخصص های شما خیلی زیاد تر انتظار است

این طبیعی است که کارفرمایان شخصی با 10 سال سابقه کار و تجربه خیلی بالایی در موقعیت شغلی قبلی خود را برای شغلی با سطح ابتدایی استخدام نمی کنند. شغل های اولی مناسب اشخاص تازه‌کار است. چنان چه با سابقه کاری زیاد برای شغل های ابتدایی درخواست ارسال می کنید کارفرما را آزرده خواهد کرد. البته که  احتمال دارد اینکار را به علت نا امیدی و اینکه بعد از مدت‌ها جستجو هنوز شغل مناسبی پیدا نکرده اید، انجام دهید ولی در چنین شرایطی بهتر است در شرکتی مربوط با حوزه کاری خودتان برای مشاور مشغول شوید و یا کسب و کار خودتان را آغاز کنید. ما با اشخاص با تجربه و سابقه کاری زیاد که برای کارآموزی تقاضای شغلی می کنند حتی مصاحبه هم نمی‌کنیم چون می‌دانیم که این اشخاص در چنین موقعیت رشد نمی کنند و چنان چه شخصی در موقعیت شغلی خود پیشرفت نکند در پیشرفت شرکت هم اختلال وارد می کند.

مطلب مرتبط:

چگونه یک کارشناس فروش استخدام کنیم؟

نکات کلیدی در هنگام ثبت آگهی استخدام بازایاب

   

برچسب ها : اینکه بیکار هستید

علت اینکه تا الان بیکار هستید چیست؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه