تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

چگونه یک کارشناس فروش استخدام کنیم؟

در اینجا قصد داریم در مورد اینکه چگونه یک کارشناس فروش استخدام کنیم؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. افرادی که می خواهید در این زمینه استخدام کنید یا حداقل 6 تا 9 ماه به آن آموزش دهید تا تجربه لازم را کسب نماید. و در این زمان می توانید مقداری از در آمد شرکت به هدر برود پس باید چیکار کرد؟ . در ادامه با توضیحات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

چگونه یک کارشناس فروش استخدام کنیم؟

مرحله های مورد نیاز برای استخدامی های جدید در فروش

قبل از آغاز کار

آموزش قبل از هفته – اینکار نمایندگان فروش شما را در محیطی از نقش خود و چیزهایی که برای آن آموزش می بینند می گذارد. نمایندگان تازه از تنظیمات فنی گرفته تا مدیریت تماس ها و بررسی دیگر تجربه های فروشندگان، دید دقیقی بر اهداف پایانی دوره آموزشی خود دارند.

روز اول جهت گیری

آماده سازی اداری و ایمیل – نظرسنجی تازه مرتبط به شاخص فروش از حدود ۸۰۰ استخدامی تازه نشانگر این بود که بیشتر از دو سوم این اشخاص از همان روز اول ناامید هستند. شکایت اصلی آن ها این بود که رئیسان به قدری اشتغال داشتند که زمانی برای حمایت و راهنمایی لازم استخدامی های جدید نداشتند.

برای رو به رو شدن با این موضوع می بایست اطمینان داشته باشید که آدرس ایمیل نمایندگان جدید شما قبل از روز اول در دسترس باشد. اینکار به شما این امکان را خواهد داد که اطلاعات استخدامی ها و منبع های انسانی تازه را قبل از موعد به آن ها رسانده و هم چنین برنامه کاری روز اول آن ها را برایشان بفرستید. با اینکار، حتی چنان چه برنامه آن روز شما شلوغ باشد استخدامی تازه شما می داند باید کجا رفته و با چه افرادی ملاقات کند.

جهت گیری – از روزهای اول خود برای آموزش استخدامی های تازه از خصوصیات کلیدی شرکت استفاده نمایید. مستندات نیروهای انسانی را معرفی کنید، به آن ها یک کامپیوتر بدهید و آن ها را با اطلاعات رده بالای شرکت آشنا نمایید.

آموزش کالاها

آموزش کالا یا خدمات: نمایندگان شما چه چیزی را خواهند می فروشند چه کالای شما نرم افزار کامپیوتری باشد، باید به نمایندگان خود آموزش دهید که چگونه ارزش کالای شما را مدیریت ، استفاده و درک نمایند دارای اهمیت به خصوصی است.

آموزش نحوه فروختن

آموزش CRM: به نمایندگان خود آموزش دهید که چگونه از CRM شرکت شما استفاده نمایند و برای اینکار از آموزش عملی مبتنی بر پروژه استفاده کنید. برای این که اینکار به درستی انجام شود از آن ها امتحان گواهی CRM بگیرید. بسیاری CRMها به آن ها خدمات عرضه می کنند و هم چنین این راه مناسبی است تا اطمینان حاصل کنید آن ها به درستی روش استفاده از این نرم افزار مهم را یاد گرفته اند.

مدیریت تماس ها: استخدامی های تازه را برای بازبینی تماس ها به تعداد الا به عضویت بگیرید. برای آن ها مفید است که به بررسی های نمایندگان برتر شما و هم چنین نمایندگانی که بسیار در شرکت دوام نیاوردند گوش دهند. اینکار به آن ها این امکان را خواهد داد تا از سطوح تجربه گوناگونی نکاتی را بیاموزند و به آن ها امکان دسترسی به انواع گوناگون نقد را خواهد داد.

مطلب مرتبط:

نکات کلیدی در هنگام ثبت آگهی استخدام بازایاب

ترفندهای جذب نیرو از طریق ثبت آگهی استخدام

   

برچسب ها : چگونه کارشناس استخدام

چگونه یک کارشناس فروش استخدام کنیم؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه