تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

جزئیات نحوه محاسبه سنوات خدمت معلمان حق‌التدریس در آموزش و پرورش

حل مشکل احتساب سنوات خدمت معلمان حق التدریس

جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید

خبر 1 تیر 97: جزئیات نحوه محاسبه سنوات خدمت معلمان حق‌التدریس در آموزش و پرورش

آموزش‌وپرورش در بخشنامه‌ای درباره اختلاف نظر این وزارتخانه و صندوق بازنشستگی کشوری درباره نحوه اعمال ماده ۸۵ قانون استخدام کشوری در خصوص چگونگی محاسبه سنوات خدمت تمام وقت معلمان حق التدریس که به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده‌اند، توضیحاتی داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، معلمان و کادر اداری مدارس از مشکل احتساب سنوات ایام خدمت غیررسمی و هزینه جابه‌جایی بیمه خبر می‌دهند به گونه‌ای که برای حل این مشکل باید هزینه‌های میلیونی به حساب صندوق بازنشستگی کشوری واریز کنند.طبق گفته این معلمان،‌ سال‌هاست که تعداد زیادی از معلمان برای احتساب سنوات خدمت خود با صندوق بازنشستگی کشوری دچار مشکل هستند.

ر همین باره آموزش و پرورش بخشنامه اجرای تبصره دو ماده 85 قانون استخدام کشوری (حق التدریس تمام وقت) را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است:

پیرو بخشنامه مورخ 8 بهمن 96 و نامه مورخ 4 اردیبهشت 97 معاون حقوقی رئیس‌جمهور در رابطه با اختلاف نظر آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری درباره نحوه اعمال ماده 85 قانون استخدام کشوری در خصوص چگونگی محاسبه سنوات خدمت تمام وقت معلمان حق‌التدریس که به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده‌اند، اعلام می‌شود.

به استناد نظریه معاون حقوقی رئیس‌جمهور ملاک محاسبه سابقه خدمت تمام وقت غیررسمی معلمان حق‌التدریس که به استخدام دولت درآمده‌اند طبق تبصره 2 ماده 85 قانون استخدام کشوری کماکان نخستین حقوق رسمی است که به آنان تعلق گرفته و صرفا به جای 8.5 درصد باید 9 درصد اولین حقوق رسمی در بدو خدمت که به آنان تعلق می‌گیرد محاسبه و دریافت شود.

با توجه به اینکه نظر معاون حقوقی در اختلاف بین دستگاه های دولتی لازم الاجراست ضرورت دارد در اسرع وقت افراد ذی نفع را اعم از اینکه درحالت اشتغال یا مرخصی بدون حقوق باشند مطلع و مفاد بخشنامه به آنان ابلاغ شود و در کوتاه ترین زمان برای تعیین بدهی ایام خدمت غیررسمی حق التدریس تمام وقت اقدام شده و نتیجه را به اداره کل امور اداری اعلام کنند.

ضمنا مطابق نظر معاون حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری و رأی مورخ 23 خرداد 93 هیئت عمومی دیوان، معلمین حق التدریس تمام وقتی که در دایره شمول ماده 151 قانون استخدام کشوری قرار دارند را شامل نمی‌شود.

ماده 85 قانون استخدام کشوری آن قسمت از سوابق خدمت دولتی مستخدمین رسمی که کسور بازنشستگی مربوط به آن با صندوق بازنشستگی کارکنان دولت پرداخت نشده باشد خدمت غیررسمی تلقی می‌شود ومدت مذکور از لحاظ بازنشستگی و وظیفه جزو سابقه خدمت آنان محسوب و منظور خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

   

برچسب ها : جزئیات محاسبه سنوات معلمان التدریس آموزش پرورش

جزئیات نحوه محاسبه سنوات خدمت معلمان حق‌التدریس در آموزش و پرورش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

خبرهای تازه

داغ ترین اخبار