تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

دادگستری آستارا با کمبود نیروی انسانی مواجه است

رئیس دادگستری شهرستان آستارا با بیان اینکه دادگستری این شهرستان با کمبود نیروی انسانی مواجه است گفت: اکنون ۱۴ قاضی و ۵۴ همکار اداری در دادگستری این شهرستان مشغول به کار هستند که با شرایط موجود به ۱۰ کارمند و سه قاضی جدید نیاز داریم تا روند خدمات‌رسانی به مردم شریف آستارا بهتر شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، احمد عبادی ظهر امروز در مراسم افتتاح توسعه ساختمان دادگستری این شهرستان اظهار کرد: دادگستری شهرستان آستارا سال‌ها با مشکل کمبود فضای فیزیکی مواجه بود که این مشکل با تلاش رئیس‌کل دادگستری استان گیلان برطرف شد تا خدمات قضایی به مردم آستارا بهتر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه فیزیکی فضای ساختمان دادگستری شهرستان آستارا در کمتر از ۲۰ ماه با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سه طبقه با همکاری شهرداری آستارا انجام شد تصریح کرد: در قالب این طرح، ۷۰۰ مترمربع به فضای موجود دادگستری شهرستان آستارا اضافه شده است.

رئیس دادگستری شهرستان آستارا این شهرستان را یکی از شهرستان‌های مهم استان گیلان و به لحاظ سیاسی پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: دادگستری شهرستان آستارا بعد از دادگستری شهرستان رشت به لحاظ ورودی پرونده، پرتراکم‌ترین شهرستان استان گیلان محسوب می‌شود.

عبادی فعالیت‌های دادگستری شهرستان آستارا را در سه حوزه محاکم، دادسرا و شوراهای حل اختلاف دانست و گفت: در بخش دادسرا چهار شعبه دادیاری و یک شعبه دادرسی فعال و در بخش شوراهای حل اختلاف نیز ۱۱ شعبه داریم که یکی از شعبات، شعبه ویژه زندان است.

وی با بیان اینکه دادگستری شهرستان آستارا با کمبود نیروی انسانی مواجه است تصریح کرد: اکنون ۱۴ قاضی و ۵۴ همکار اداری در دادگستری این شهرستان مشغول به کار هستند که با شرایط موجود به ۱۰ کارمند و سه قاضی جدید نیاز داریم تا روند خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان آستارا بهتر شوند.

رئیس دادگستری شهرستان آستارا انبوهی بیشترین ورودی به دادگستری این شهرستان را در بخش‌های مشروبات الکی، مواد مخدر و ضرب‌وحرج دانست و بیان کرد: متوسط رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرا ۱۶ روز، در شوراهای حل اختلاف ۴۰ روز و در محاکم قضایی ۶۲ روز است که این مدت زمان باید کاهش یابد.

منبع : خبرگزاری فارس

برای مشاهده آخرین اخبار استخدامی وزارت دادگستری اینجا کلیک کنید

   

برچسب ها : دادگستری آستارا کمبود نیروی انسانی مواجه

دادگستری آستارا با کمبود نیروی انسانی مواجه است

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

جستجو های اخبار روز

خبرهای تازه