تبلیغات


مکان تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

ریاضی؛ درصد بالایی از رشته‌های موردنیاز آزمون استخدام آموزش و پرورش

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان گفت: درصد بالایی از رشته‌های موردنیاز آزمون استخدام آموزش و پرورش، ریاضی است.

به گزارش ایسنا، احمد صافی در حاشیه اولین سمینار استانی دانش آموزی ریاضی و دست ‌ ساخته‌های آن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ریاضی، نظم فکری و نظم رفتار می‌دهد و امروز زیربنای هر نوع تحولی، ریاضی و فیزیک است.

وی با تاکید بر اهمیت شرکت دانش‌آموزان در مراسم و سمینارهایی با موضوع ریاضی، ادامه داد: دانش ‌ آموزان در تعلیم و تربیت مدنظر هستند و باید برای هدایت تحصیلی آنان برنامه کارآمد داشت. دانش ‌ آموزان با مشارکت در سمینارهای ریاضی، اجتماعی بودن و تفکر را یاد می‌گیرند.

صافی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴ میلیون دانش‌آموز، بیش از یک میلیون معلم و ۸۰۰ هزار بازنشسته در آموزش و پرورش داریم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش در سند تحولی که سال ۱۳۹۰ تصویب شده، روی دروس ریاضی بسیار تاکید کرده و در استخدام امسال نیز درصد بالایی از رشته‌های موردنیاز آزمون استخدام آموزش و پرورش، ریاضی است.

وی با بیان اینکه کشور به تحصیل‌کنندگان در رشته ریاضی نیاز دارد، افزود: خانواده‌ها باید پس از دوره کلاس نهم، دانش‌آموزان را به رشته ریاضی تشویق کنیم و این رشته را در اولویت قرار دهند؛ چراکه ما به نخبگان ریاضی نیاز داریم.

صافی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان لرستانی بسیار باهوش هستند، یادآور شد: اگر مغز متفکر می‌خواهیم که بتواند تحول در جامعه ایجاد کرده و زیربنای پیشرفت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را فراهم کند، باید دانش‌اموزان را به ریاضی خواندن تشویق کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان با اشاره به کم رونق بودن تحصیل دانش‌آموزان در رشته ریاضی، گفت: باید در انتخاب رشته دانش‌آموزان، استعداد و رغبت آنان را تشخیص دهیم و تحمیل رشته نکنیم. جامعه به ریاضیدان نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بهترین جایی که می‌تواند بستر آموزش ریاضی را فراهم کند، آموزش و پرورش است، افزود: باید از پیش دبستان بچه‌ها را به سمت گرایش به ریاضی تشویق کنیم و دانش‌آموزان نیز زندگی‌نامه بزرگان ریاضی را به عنوان اسوه و الگو بخوانند.

صافی خاطر نشان کرد: در شورای سیاست‌گذاری آموزش و پرورش و هدایت تحصیلی، تاکید بر این است که دانش‌آموزان براساس رغبت و استعداد انتخاب رشته کنند و یکی از رشته‌های مورد تاکید ریاضی و فیزیک است.

برای مشاهده اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

   

برچسب ها : ریاضی بالایی موردنیاز آزمون استخدام آموزش پرورش

ریاضی؛ درصد بالایی از رشته‌های موردنیاز آزمون استخدام آموزش و پرورش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های خبری بصورت خودکار جمع آوری شده است در صورت هرگونه مشکل با ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید

کانال تلگرام سایت

جستجو های اخبار روز

خبرهای تازه